Odbiór w Gliwicach Gliwice (CH ARENA)
Firma OneFoto ul. Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1,
44-102 Gliwice (CH Arena)
Pn - Pt: 10:00 - 20:00, Sb 10:00 - 17:00
Odbiór w Rybniku Rybnik
Firma MPCOMP ul. Wodzisławska 159,
44-218 Rybnik
Pn - Pt: 10:00 - 16:00
Dane kontaktowe 32 494 30 75 lub 798 465 555 / fotomega@fotomega.pl
paynow Zakupy na raty: Raty CA Raty mBank
Ostatnio oglądane

Sony Fdr-Ax43A Czarny (FDRAX43ABCEE)

Sony Fdr-Ax43A Czarny (FDRAX43ABCEE)
  • Kod produktu: 0000001431
  • Ten produkt wysyłamy w 24h!
  • Gwarancja 24 miesiące
(Stara cena: 3 649,00 zł) 3 111,00 zł z VAT (2 529,27 zł netto)
Zapytaj naszego doradcy: Zapytaj792 465 126 lub 32 494 30 75 fotomega@fotomega.pl
Sony Fdr-Ax43A Czarny (FDRAX43ABCEE)Dzięki tej kamerze Handycam® każdy może zostać producentem i dystrybutorem profesjonalnych filmów. System Balanced Optical SteadyShot™ dorównuje efektywnością uchwytom typu gimbal. Obraz jest nagrywany w wysokiej rozdzielczości 4K, a uzupełnia go dźwięk o wysokiej jakości ze specjalnie zaprojektowanego mikrofonu.

Wewnętrzny mechanizm gimbala
Stabilizator Sony Balanced Optical SteadyShot™ z wewnętrznym mechanizmem gimbala jest około 13 razy efektywniejszy niż inne systemy optyczne. Zapewnia płynny, profesjonalnie wyglądający obraz nawet przy maksymalnym zbliżeniu i przy bieganiu — bez dźwigania zewnętrznego gimbala. W trybie HD włącza się 5-osiowy inteligentny tryb aktywny, dodatkowo kompensujący przechylenia, pochylenia, odchylenia i inne ruchy.

Akcesoria na każdą sytuację
Mikrofony, uchwyty i inne akcesoria pomagają tworzyć jeszcze piękniejsze filmowe opowieści — i osiągać jeszcze bardziej profesjonalne rezultaty.

Obraz w jakości 4K
Rozdzielczość 4K (3840 x 2160) nadaje filmom niezwykły realizm. W porównaniu ze standardem Full HD obraz będzie czterokrotnie bardziej szczegółowy, a przez to żywszy i subtelniejszy.

Najnowszy przetwornik obrazu przeznaczony specjalnie do obsługi rozdzielczości 4K
Przetwornik obrazu nowej generacji został zoptymalizowany do rejestracji w formacie 4K, a jego piksele są około 1,6x większe niż w poprzednich modelach. Oznacza to, że kamera AX43 utrwali piękny obraz z mniejszą ilością szumu nawet w słabym albo bardzo intensywnym oświetleniu.

Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* do rejestrowania obrazu w formacie 4K
Obiektyw kamery AX43 to dedykowana konstrukcja stworzona z myślą o najwyższej jakości obrazu 4K w całym zakresie zoomu. Soczewki AA (zaawansowane asferyczne) łączą małe wymiary z dużą wiernością odwzorowania sceny. Szkło ED (o bardzo małej dyspersji) kompensuje aberrację, zapewniając dokładne oddanie kolorystyki. Do dalszej poprawy jakości obrazu przyczynia się powłoka ZEISS® T*, która osłabia niepożądane odblaski i ''duszki''.

Obiektyw szerokokątny — do 26,8 mm
Ten zaawansowany obiektyw szerokokątny pozwala objąć większą część filmowanego lub fotografowanego krajobrazu albo pomieszczenia. Bardzo przydaje się tam, gdzie nie można zwiększyć odległości od obiektu. Minimalna ogniskowa przy filmowaniu bez konwertera wynosi tylko 26,8 mm (proporcje 16:9).

Odtwarzanie w rozdzielczości Full HD
Lepsze wrażenia przy oglądaniu uzyskuje się nawet bez telewizora 4K. Kamera automatycznie przekształca materiał 4K w pełen szczegółów obraz Full HD.

Szybka reakcja mechanizmu AF, dzięki której uchwycisz decydujący moment
Szybki, inteligentny system AF sprawnie i dokładnie nastawia ostrość poprzez wykrywanie kontrastu. Ograniczenie ruchów obiektywu, przewidywanie zakresu AF i szybsza praca napędu w obiektywie skracają czas reakcji, umożliwiając uchwycenie ulotnych chwil.

Śledzenie ostrości
Ułatw sobie śledzenie ruchomego obiektu, dotykając go na ekranie LCD. Kamera AX43 będzie wtedy automatycznie utrzymywać ramkę śledzenia na takim obiekcie i dokładnie nastawiać ostrość, nawet jeśli obiekt szybko się porusza.

Rozpoznawanie twarzy i wykrywanie uśmiechu
Technologia rozpoznawania twarzy dostosuje ostrość, ekspozycję i kolor, by nadać optymalny wygląd najważniejszym osobom na filmie, w tym również selfie — i pozwolić Ci zająć się kompozycją i narracją. Chcesz wskazać priorytetową twarz? Dotknij jej na ekranie LCD. A gdy włączysz funkcję wykrywania uśmiechu, filmująca kamera automatycznie będzie robić zdjęcia czarujących, ulotnych uśmiechów.

Zdjęcie golfowe
Aby uchwycić i przeanalizować szybki ruch, nie musisz używać wymyślnego sprzętu. W trybie Zdjęcie golfowe nagrasz film i serię zdjęć ukazujących każdy etap akcji.

Szerokie możliwości nagrywania z zoomem
Stabilizacja i 20-krotny zoom optyczny o wysokiej jakości pozwalają filmować obiekty nawet z pewnego dystansu. A gdy odległość jest bardzo duża, z pomocą przychodzi technologia Clear Image Zoom, zwiększająca poziom zoomu do 40x (30x w trybie 4K). Dzięki firmowemu algorytmowi obraz nie odbiega jakością od nagrań z użyciem samego zoomu optycznego.

Realistyczny zapis głosu, muzyki i innych dźwięków
Wewnątrz mikrofonu kamery AX43 znajdują się trzy kapsuły przechwytujące dźwięki z pięciu kierunków. Ich połączenie z zaawansowanym systemem przetwarzania dźwięku radykalnie poprawia jakość nagrań z wbudowanego mikrofonu. Poziom rejestrowanych zakłóceń tła jest około 40 mniejszy, poprawia się natomiast separacja kanałów w dźwięku stereo lub 5.1-kanałowym dźwięku przestrzennym (AVCHD). Rezultat to wierniejszy zapis, wyraźniejsze dialogi i lepsze brzmienie ścieżki dźwiękowej.

Szybka rejestracja kolejnych klatek zapewnia wysoką jakość filmów w zwolnionym tempie
Rejestrując dużą liczbę klatek na sekundę — do 100/120 w rozdzielczości Full HD — można tworzyć nagrania w zwolnionym tempie, niezwykle szczegółowo ukazujące każdy ruch. Po zaimportowaniu takiego filmu do bezpłatnego programu PlayMemories Home lub innego popularnego programu do edycji wideo okaże się, że nawet najbardziej prozaiczne czynności zmieniają się w płynne, wyraziste akcje.

Funkcja nagrywania poklatkowego 4K
Funkcja zdjęć poklatkowych pozwala fotografować scenę przez wybrany czas i w wybranych odstępach. Utrwalone obrazy można następnie połączyć na komputerze w animację poklatkową. Sama kamera wyświetli prosty podgląd z regulacją prędkości — nawet w jakości 4K.

Odtwarzanie skadrowanego fragmentu
Wysoka rozdzielczość obrazu 4K pozwala wybrać fragment ujęcia do odtworzenia w rozdzielczości Full HD. Rozmiar wykadrowanej części można zmieniać dźwignią zoomu lub za pomocą ikony ekranowej.

Kod czasowy/ Bity użytkownika
Kamera AX43 pozwala nagrywać film wraz z danymi do użytku w profesjonalnych produkcjach. Funkcja kodu czasowego umożliwia montaż nagrań z wielu kamer i ich synchronizację co do klatki. W bitach użytkownika można zapisać osiem znaków do użycia w postprodukcji — na przykład numer sceny.

Wyjątkowa jakość obrazu
Kamera AX43 umożliwia nagrywanie w formacie XAVC S, zapewniającym wysoką jakość obrazów. Jest on oparty na formatach profesjonalnych, a dzięki przepływności do 100 Mb/s i bardzo efektywnej kompresji łączy dużą szczegółowość obrazu z rozsądnymi rozmiarami plików.

Mikrofon do nagrywania 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego
Nagrywaj wyraźny dźwięk, wiernie oddający klimat sceny, a później odtwarzaj go z efektem przestrzennym przez zestaw kina domowego. Wizualną kontrolę poziomu w poszczególnych kanałach umożliwiają mierniki na ekranie LCD.

Funkcja My Voice Cancelling
Kamera jest wyposażona w innowacyjny mikrofon, który wraz z funkcją Eliminacja mojego głosu pozwala ściszyć głos osoby znajdującej się tuż za filmującą kamerą.

Funkcja Wideo w ruchu
Funkcja Wideo w ruchu pozwala stworzyć efektowną sekwencję nałożonych na siebie obrazów i prześledzić zdarzenie, które rozgrywało się w ułamkach sekundy. Możesz wybierać odstępy czasowe między poszczególnymi klatkami, aby tworzyć niesamowite obrazy do pokazania znajomym. Funkcja ta pozwala też dokładnie przeanalizować na ekranie akcję sportową.

Nagrywanie filmu w dwóch formatach
Możliwe jest równoczesne nagrywanie dwóch filmów: jednego w maksymalnej jakości zapewnianej przez format XAVC S lub AVCHD, a drugiego w formacie MP4. Powstają wówczas dwa pliki: jeden niewielki, do natychmiastowego udostępniania, drugi — profesjonalny, do obróbki i montażu.

Automatyczny montaż (Highlight Movie Maker)
Edycję filmów w kamerze FDR-AX43 ułatwia funkcja ''Kreator filmów z zaznaczenia''. Z kolei funkcja ''Nagrywanie podwójnego wideo'' umożliwia równoczesne nagrywanie dwóch filmów: jednego w najlepszej jakości i rozdzielczości 4K (3840 x 2160) lub Full HD (1920 x 1080), zapewniającej najlepszą jakość, a drugiego w rozdzielczości HD (1280 x 720), kodowanego z użyciem wydajnego kodeka MP4 i łatwego do udostępnienia. Nagrania MP4 mogą być szybko, automatycznie montowane w skróty filmowe HD — obejmującymi przejścia między ujęciami i wybrany podkład muzyczny.

Sterowanie wieloma kamerami:
Więcej ujęć to więcej możliwości przy montażu. Teraz możliwe jest równoczesne nagrywanie z różnych perspektyw, z wykorzystaniem kamery podłączonej bezpośrednio do kamery Handycam® lub sterowanej bezprzewodowo. Funkcja sterowania wieloma kamerami pozwala z łatwością zsynchronizować ustawienia zgodnych urządzeń z łącznością Wi-Fi®.

Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem
Funkcja sterowania jednym dotknięciem umożliwia użycie smartfona lub tabletu w roli wizjera i pilota do aparatu lub kamery cyfrowej. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia i filmy z aparatu lub kamery. Smartfon zdalnie wyzwoli migawkę, gdy aparat znajduje się w trudno dostępnym miejscu lub gdy fotografujesz się z grupą osób. Ściągnie także z aparatu zdjęcia, które chcesz jak najszybciej wrzucić do mediów społecznościowych. A jeśli masz smartfon lub tablet z technologią NFC, możesz w nim zainstalować aplikację Imaging Edge Mobile i pominąć proces parowania z aparatem lub kamerą — wystarczy, że zetkniesz oba urządzenia.Specyfikacja
Balans bieli
    Tryby balansu bieli Automatyczny, zapamiętywanie po naciśnięciu, plener, pomieszczenia
    Kompensacja balansu bieli TAK

Czas otwarcia migawki
    Nastawianie automatyczne 1/6 - 1/10000
    Standardowy 1/50-1/10000
    Ręczne sterowanie przesłoną (tryb zdjęć): 1/25-1/10 000
    Ręczne nastawianie czasu migawki 1/6 - 1/10000
    Płynne odtwarzanie w zwolnionym tempie 1/215-1/10000

Dźwięk
    Mikrofon Wbudowany mikrofon z funkcją zoom
    Format zapisu dźwięku LPCM 2 kanały (48 kHz / 16 bitów), Dolby Digital 5.1 kanałów, Dolby Digital 5.1 Creator, Dolby Digital 2 kanały stereo, Dolby Digital Stereo Creator, MPEG-4 AAC-LC 2 kanały
    Regulacja czułości mikrofonu Tak (31 kroków)
    Automatyczne osłabianie zakłóceń powodowanych przez wiatr Tak (włączanie/wyłączanie)
    Funkcja My Voice Canceling TAK
    Głośnik Wbudowany mikrofon kierunkowy, głośnik monofoniczny

Ekspozycja
    Tryb Automatyczny, punktowy (panel dotykowy), ręczny (menu)
    Tryby pomiaru Wielosegmentowy/punktowy
    Kompensacja ekspozycji Kompensacja ekspozycji (panel dotykowy)
    Tryb słabego oświetlenia TAK
    Automatyczne nastawienie przysłony F2.0-F11
    Ręczne sterowanie przesłoną F2.0-F11
    Funkcja ręcznego nastawiania ekspozycji Wyświetlacz z wzorem zebry
    Kompensacja światła w tle (Backlight) Tak (automatyczna)
    Regulacja wzmocnienia Auto
    Ograniczanie automatycznego wzmocnienia (AGC) TAK
    Minimalne oświetlenie 4K, tryb standardowy: 9 luksów (czas otwarcia migawki 1/50); HD, tryb standardowy: 6 luksów (czas otwarcia migawki 1/50); 4K, tryb Low Lux: 1,8 luksa (czas otwarcia migawki 1/25); HD, tryb Low Lux: 1,2 luksa (czas otwarcia migawki 1/25)

Funkcja zaawansowana
    Zapis z dużą szybkością klatek Tak (100p / 1920 x 1080, 100/60 Mb/s)
    Nagrywanie poklatkowe Rejestracja zdjęć poklatkowych, fotografowanie z interwałem (1/2/5/10/30/60 s), numer ujęcia (1-999), rozmiar rejestrowanego obrazu (4K: L (8,3M, 3840 x 2160) / HD: S (2,1M, 1920 x 1080)), tryb AE (blokada AE / śledzenie AE)
    Tryby tematyczne Automatyczny, nocny widok, wschód i zachód słońca, fajerwerki, pejzaż, portret, reflektor, plaża, śnieg
    System podczerwony NightShot -
    Kod czasowy/bity użytkownika TAK
    Inne funkcje Rozpoznawanie twarzy , Cinematone, zdjęcie golfowe (tak), płynne wolne nagrywanie (tak), efekty wprowadzania (biały/czarny)), Inteligentna automatyka (portret, dziecko, w ruchu, statyw, pod światło, pejzaż, reflektor, noc, makro, słabe oświetlenie, automatyczne usuwanie szumu wiatru), wykrywanie uśmiechu (wyłączone, nagrywanie dwoiste, zawsze włączone), redukcja czerwonych oczu, kopia bezpośrednia

Funkcja łączności bezprzewodowej
    Wi-Fi® Tak (zgodność z Wi-Fi, IEEE 802.11b/g/n (pasmo 2,4 GHz))
    NFC Tak (zgodność ze znacznikami NFC Forum typu 3)
    Sterowanie wieloma kamerami TAK

Lampa błyskowa
    System pomiaru błysku Przedbłysk TTL
    Kompensacja mocy błysku Tak (3 poziomy)
    Tryby pracy lampy błyskowej Automatyczna / włączanie / wyłączanie

LCD
    Typ ekranu Panoramiczny (16:9) wyświetlacz Xtra Fine LCD™ 7,5 cm (3,0″) (921 600 pikseli)
    Panel dotykowy TAK
    Regulacja jasności TAK (menu)
    Wyświetlanie znaczników/siatki Linia siatki
    Regulacja kąta Kąt otwarcia: maks. 90°, kąt obrotu: maks. 270°

Nagrywanie
    Format zapisu (film) Format XAVC S: MPEG4-AVC/H.264, zgodność z formatem AVCHD w wersji 2.0: MPEG4-AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC / H.264
    Rozdzielczość obrazu filmowego XAVC S 4K: 3840 x 2160 / 25p, 24p, XAVC S HD: 1920 x 1080 / 50p, 25p, 24p, AVCHD: 1920 x 1080 / 50p (PS), 25p (FX, FH), 24p (FX, FH), 50i (FX, FH), 1440 x 1080 / 50i (HQ, LP), MP4: 1280 x 720 / 25p
    Przepływność filmu (ABR/VBR) XAVC S 4K: około 100 Mb/s, XAVC S 4K: około 60 Mb/s, XAVC S HD: około 50 Mb/s; AVCHD PS: około 28 Mb/s / FX: około 24 Mb/s / FH: około 17 Mb/s / HQ: około 9 Mb/s / LP: około 5 Mb/s, MP4: około 3 Mb/s
    Format zapisu (fotografie) JPEG (zgodność z DCF 2.0, zgodność z Exif 2.3, zgodność z MPF Baseline)
    Rozmiar fotografii (tryb fotografii) L: 16,6 megapiksela 16:9 (5440 x 3056), 12,5 megapiksela 4:3 (4080 x 3056), M: 8,3 megapiksela 16:9, (3840 x 2160), 6,2 megapiksela 4:3 (2880 x 2160), S: 2,1 megapiksela 16:9 (1920 x 1080), 0,3 megapiksela 4:3 (640 x 480)
    Rozmiar fotografii (tryb filmu) M: 8,3 megapiksela, 16:9 (3840 × 2160), S: 2,1 megapiksela, 16:9 (1920 × 1080)
    Rozmiar zdjęcia (nagrywanie poklatkowe) 4K: L (8,3 M
    Rozmiar zdjęcia (nagrywanie poklatkowe) 3840 x 2160) / HD: S (2,1 M
    Rozmiar zdjęcia (nagrywanie poklatkowe) 1920 x 1080
    Rozmiar fotografii (tryb Dual Rec) M: 8,3 megapiksela 16:9 (3840 x 2160), S: 2,1 megapiksela 16:9 (1920 x 1080)

Nośnik danych
    Rodzaj nośnika XAVC S 4K (100 Mb/s): karta pamięci SDHC (od 4 GB wzwyż, UHS-I klasy U3 lub wyższej) / karta pamięci SDXC (UHS-I klasy U3 lub wyższej), XAVC S 4K (60 Mb/s): karta pamięci SDHC (od 4 GB wzwyż, klasy 10 lub wyższej) / karta pamięci SDXC (klasy 10 lub wyższej), XAVC S HD: karta pamięci SDHC (od 4 GB wzwyż, klasy 10 lub wyższej) / karta pamięci SDXC (klasy 10 lub wyższej), AVCHD, fotografie: Memory Stick PRO Duo (Mark 2), Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick XC-HG Duo, karta pamięci SD / SDHC / SDXC (klasy 4 lub wyższej)
    Nośnik wewnętrzny -

Obiektyw
    Rodzaj obiektywu ZEISS Vario-Sonnar T*
    Średnica filtra 55 mm
    Przykrywka obiektywu Auto
    Przysłona f2,0-3,8
    Ogniskowa f = 4,4-88 mm
    Ogniskowa (odpowiednik 35 mm) (filmy) f=26,8-536,0 mm (16:9)
    Ogniskowa (odpowiednik 35 mm) (filmy) f = 1 1/16 - 21 1/8 cala
    Ogniskowa (odpowiednik 35 mm) (fotografie) f = 26,8-536,0 mm (16:9), f = 32,8-656,0 mm (4:3)
    Ogniskowa (odpowiednik 35 mm) (fotografie) f = 1 1/16 - 21 1/8 cala (16:9), f = 1 5/16 - 25 7/8 cala (4:3)
    Minimalna odległość od obiektu Około 1 cm (szeroki kąt), około 80 cm (teleobiektyw)
    Przysłona listkowa 6 listków
    Filtr ND -

Odtwarzanie
    Szybkie odtwarzanie Około 5x / 10x / 30x / 60x
    Odtwarzanie w zwolnionym tempie Do przodu: 1/5 prędkości, do tyłu: 1/2 prędkości
    Odtwarzanie skadrowanego fragmentu TAK
    Automatyczny montaż (Highlight Movie Maker) Kreator filmów z zaznaczenia, automatyczny montaż z podkładem muzycznym (6 fabrycznie wgranych plików z muzyką, przesyłanie muzyki)
    Motion Shot Video TAK
    Pokaz slajdów (fotografie) Pokaz slajdów

Ostrość
    Sposób nastawiania ostrości System AF z detekcją kontrastu
    Pola ostrości -
    Tryb ostrości Automatyczny/ręczny (panel dotykowy)
    Strefa wyznaczania ostrości Ostrość w pełnym zakresie / Nastawianie ostrości na wybrany punkt
    Szybki, inteligentny system AF TAK
    Śledzenie ostrości Śledzenie ostrości
    Funkcja MF Assist Funkcja Peaking do szybkiego sprawdzania ujęcia

Procesor
    Procesor obrazu Procesor obrazu BIONZ X

Projektor
    Emisja światła -
    Rozdzielczość wyjściowa -
    Rozmiar wyświetlanego obrazu -
    Wytrzymałość (czas pracy akumulatora) -
    Wejście projektora -
    Korygowanie zniekształceń trapezowych -

Przetwornik obrazu
    Typ przetwornika Przetwornik obrazu CMOS Exmor R typu 1/2,5" (7,2 mm) wykonany w technologii BSI
    Efektywna liczba pikseli (film) około 8,29 megapiksela (16:9)
    Efektywna liczba pikseli (fotografie) około 8,29 megapiksela (16:9) / około 6,22 megapiksela (4:3)

Stabilizacja obrazu
    Typ stabilizacji obrazu Stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym (5-osiowy)

Wizjer
    Typ wizjera -
    Pole widzenia -
    Korekcja dioptryczna -

Wymiary i waga
    Wymiary (szer. x wys. x gł.) (z dostarczanym w zestawie akumulatorem) Około 73 x 80,5 x 142,5 mm (około 73 x 80,5 x 173 mm (NP-FV70A) (z dostarczanym akumulatorem))
    Waga (tylko jednostka centralna) Około 510 g
    Waga (z dostarczanym w zestawie akumulatorem) Około 560 g (NP-FV50A), około 600 g (NP-FV70A) (dostarczany akumulator), około 660 g (NP-FV100A)

Zasilanie
    Typ baterii / akumulatora InfoLITHIUM z systemem pomiaru AccuPowerTM (seria V)
    Pobór mocy (LCD) 4K: 5,1 W
    Pobór mocy (wizjer) -
    Zasilanie 6,8 V / 7,3 V (akumulator)
    Zasilanie 8,4 V (zasilacz sieciowy)
    Ładowanie w kamerze (czas ładowania dostarczonego akumulatora) Tak (około 3 h 25 min)
    Ładowanie przez interfejs USB Napięcie stałe 5 V, 1500 mA
    Zasilacz USB -

Zoom
    Zoom optyczny 20x
    Clear Image Zoom 4K: 30x, HD: 40x
    Zoom cyfrowy 250x

Gwarancja
    Gwarancja producenta 24 miesiące
Popularne w sklepie
LP-E12 zamiennik Obiektyw SONY 55-210 mm Instax Mini 12 Wkłady Instax Olympus M.Zuiko ED 40-150 mm Akumulator LP-E17 zamiennik

© FotoMega.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: DotSell e-marketing