Informacja

32 494 30 75 lub 792 465 126

fotomega@fotomega.pl

Nikon Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 AF-S DX G VR II

NIKON
  • Ten produkt nie był jeszcze oceniany

Produkt archiwalny

Potrzebujesz fachowej porady specjalisty? 792 465 126 lub 32 494 30 75 fotomega@fotomega.pl

Raty mBank


Nikon Nikkor 18-55 VR II AF-S


Dane techniczne

Ogniskowa 18–55 mm VR II AF-S (PASUJĘ DO D3100,D3200,D5000, D5100,D5200 ITD.)
Maksymalny otwór względny f/3,5–5,6
Minimalny otwór względny f/22–36
Budowa optyczna obiektywu 11 soczewek w 8 grupach (w tym 1 soczewka asferyczna)
Kąt widzenia 76° - 28°50′
Minimalna odległość zdjęciowa AF: 0,28 m od płaszczyzny ogniskowej we wszystkich pozycjach zoomu. MF: 0,25 m od płaszczyzny ogniskowej we wszystkich pozycjach zoomu
Maksymalna skala odwzorowania AF: 0,31x (przy 55 mm). MF: 0,36x (przy 55 mm)
Liczba segmentów przysłony 7 (zaokrąglony otwór przysłony)
Rozmiar filtra 52 mm (P = 0,75 mm)
Średnica x długość (odległość od mocowania obiektywu) Średnica maksymalna około 66 mm x 59,5 mm (odległość od kołnierza mocowania obiektywu przy schowanym obiektywie)
Masa Około 195 g
Akcesoria dostarczone w zestawie Zatrzaskiwana przednia pokrywka obiektywu o średnicy 52 mm (LC-52)

 

Obiektyw zmiennoogniskowy z wysokiej jakości układem optycznym przeznaczony do lustrzanek cyfrowych formatu Nikon DX. 3-krotne powiększenie zapewnia elastyczność fotografowania w wielu sytuacjach. Silnik ultradźwiękowy (SWM) gwarantuje bardzo ciche działanie obiektywu. Szkło Nikona to bardzo lekka konstrukcja, waży zaledwie 195 g), na którą składa się 11 soczewek ułożonych w 8 grupach, wśród których znajdziemy element asferyczny minimalizujący aberrację sferyczną i inne formy dystorsji.

Zaawansowana konstrukcja optyczna zapewnia wyraźne i kontrastowe zdjęcia oraz filmy HD, a ulepszony system redukcji drgań VR II firmy Nikon umożliwia uzyskanie ujęć ostrzejszych niż było to dotąd możliwe. Obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR II stanowi dla nowych posiadaczy lustrzanek cyfrowych Nikon wstęp do świata optyki sygnowany nazwą NIKKOR. Obiektyw przystępny cenowo, uniwersalny, łatwy w obsłudze i zdecydowanie nie duży oraz lekki. Model ten jest ponadto zdecydowanie bardziej kompaktowy niż jego poprzednik, co stanowi krok naprzód, oferując lepszą jakość obraz.

Model NIKKOR 18-55mm VR II sprawdza się zwłaszcza w tworzeniu ładnych portretów i na dynamicznych scen. To kompaktowe i poręczne szkło zapewnia zdjęciom i filmom żywe kolory i nadzwyczajną ostrość. Jest to świetny, lekki obiektyw do zabrania ze sobą w drogę.

Obiektyw waży zaledwie 195 g przy długości jedynie 76 mm podczas użytkowania. Mechanizm chowania obiektywu sprawia, że po schowaniu mierzy tylko 59,5 mm. Jest to idealny obiektyw dla początkujących posiadaczy lustrzanek cyfrowych. Dzięki swojej budowie jest kompaktowy, lekki i wszechstronny.

Po podłączeniu do aparatu z matryca APS-C kąt widzenia odpowiada ogniskowej 27- 82.5mm. Dzieje się tak dlatego, że matryca w aparatach cyfrowych jest mniejsza od klatki filmu 35 mm dla której podawana jest ogniskowa na obiektywach. Typowy zakres zoomu od 18 do 55 mm sprawdza się idealnie zarówno przy fotografowaniu w sytuacjach codziennych, jak i robieniu zapierających dech w piersiach zdjęć krajobrazowych. Średnica filtra obiektywu wynosi 52 mm.

System redukcji drgań VR II daje więcej możliwości podczas fotografowania bez statywu i umożliwia robienie zdjęć przy czasie otwarcia migawki dłuższym o 3 stopnie. Asferyczne elementy obiektywu minimalizują aberrację sferyczną, astygmatyzm i inne rodzaje zniekształceń, gwarantując wysoką rozdzielczość i kontrast. Silnik ultradźwiękowy (SWM) gwarantuje szybkie, dokładne i superciche działanie obiektywu.

Obiektywy Nikkor typu G przekazują do aparatu informacje o odległości pomiędzy fotografowanym obiektem a aparatem. Informacje te zapewniają poprawne działanie przestrzennego (3D) pomiaru matrycowego oraz przestrzennego (3D) wielopolowego zrównoważenia błysku wypełniającego. W odróżnieniu od obiektywów serii D, brak w nich pierścienia przysłony.

Napisz opinię o tym produkcie
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 5
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Sklep ze sprzętem fotograficznym FotoMega

W swojej działalności stawiamy przede wszystkim na Państwa uznanie, jak również rozwój firmy i profesjonalizm obsługi.

Ze wszystkich sił będziemy starać się być dla Państwa przyjaznym e-sklepem, aby nasza współpraca układała się na najwyższym poziomie.

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertą naszego sklepu - łap informacje o promocjach i nowościach prosto na e-mail!

Zamknij