Informacja

32 494 30 75 lub 792 465 126

fotomega@fotomega.pl

SIGMA 20mm F2 DG DN | CONTEMPORARY

Opublikowano dnia 09-02-2022

K-Consult sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation z przyjemnością prezentuje nowy, szerokokątny obiektyw stałoogniskowy z tzw. serii „I”, zaprojektowany specjalnie do aparatów bezusterkowych. SIGMA 20mm F2 DG DN | Contemporary zapewnia imponujące osiągi, w kompaktowej i w całości metalowej obudowie.

Akcesoria w zestawie: Magnetyczny metalowy dekiel LCF62-01M,Osłona przeciwsłoneczna LH656-03, Przedni dekiel (LCF-62III), tylni dekiel

Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E

*Wygląd i specyfikacja produktu może ulec zmianie
*Produkt został opracowany, wyprodukowany i sprzedawany w oparciu o licencję mocowania E, które zostało udostępnione przez SONY Corporation na bazie porozumienia licencyjnego z SONY Corporation
*L-mount jest zastrzeżonym znakiem towarowym Leica Camera AG

Kompaktowe Stałki Premium do bezlusterkowców
Seria obiektywów SIGMA „I” to kompaktowa, pięknie zaprojektowana i niezwykle wysoko wydajna optyka do bezlusterkowców. SIGMA 20mm F2 DG DN | Contemporary poszerza ilość obiektywów z serii „I” do 7 modeli. Zaawansowana konstrukcja optyczna obiektywu SIGMA 20mm F2 DG DN | Contemporary zapewnia ostre i kontrastowe zdjęcia od centrum do samego brzegu kadru nawet na otwartej przysłonie F2, co w połączeniu z szerokim kątem czyni go idealnym obiektywem do fotografowania krajobrazów, wnętrz czy nocnego nieba. Jego kompaktowe rozmiary (niemal identyczne co 24mm F2 DG DN) i waga sprawiają, że bez problemu zmieści się w podręcznej torbie do codziennego fotografowania, a wysokiej jakości, całkowicie metalowa konstrukcja, która jest cechą wszystkich obiektywów z serii „I” sprawia, iż doświadczenie związane z posiadaniem i obsługą tego obiektywu jest niezwykle satysfakcjonujące.


SIGMA 20mm F2 DG DN | Contemporary zapewnia najwyższy poziom jakości optycznej już od przysłony F2, zarówno w centrum kadru jak i na jego brzegu. Obiektyw posiada trzy niezwykle precyzyjnie formowane soczewki asferyczne oraz jedną soczewkę SLD i jedną soczewkę FLD, które skutecznie tłumią wszelkiego rodzaju aberracje optyczne. Dodatkowo, inżynierowie SIGMA skupili się na zniwelowaniu efektu rozbłysku komy, trudnej do skorygowania na etapie obróbki zdjęć, w efekcie czego w obiektywie osiągnięto dokładne odwzorowanie bardzo jasnych punktów świetlnych. Skutkuje to uzyskaniem niezwykle szczegółowych obrazów w całym kadrze, co jest bardzo ważne np. przy fotografowaniu rozgwieżdżonego nieba.

Obiektyw SIGMA 20mm F2 DG DN | Contemporary podobnie jak SIGMA 24mm F2 DG DN, SIGMA 35mm F2 DG DN i SIGMA 65mm F2 DG DN, zapewnia najwyższy poziom jakości optycznej, nawet przy maksymalnym otworze przysłony F2.


Wyjątkowa jakość wykonania serii I w kompaktowej obudowie
Wszystkie obiektywy z serii I mają całkowicie metalową konstrukcję. Precyzyjnie wycięte aluminiowe części nie tylko nadają obudowie eleganckiego, stylowego wykończenia, ale także zapewniają doskonałą wytrzymałość, co poprawia jakość całego obiektywu. Metal został również użyty w konstrukcji wewnętrznej, która przesuwa się wraz z pierścieniem roboczym, w celu zwiększenia wytrzymałości. Ta wysoce precyzyjna technologia wytwarzania konstrukcji obiektywu została zapożyczona z profesjonalnych obiektywów SIGMA CINE, dzięki czemu obcowanie z tymi obiektywami i ich obsługa jest niespotykanie przyjemnym do
świadczeniem.


Dodatkowe cechy
Konstrukcja obiektywu: 13 elementów w 11 grupach, z 1 soczewką FLD, 1 soczewką SLD i 3 soczewkami asferycznymi
Krokowy silnik AF kompatybilny z Eye AF
Kompatybilny z korekcją aberracji wbudowaną w wybrane aparaty bezlusterkowe
Mocowanie obiektywu otoczone uszczelką pyło i bryzgoodporną  
Powłoki antyrefleksyjne Nano Porous Coating oraz Super Multi-Layer Coating
Pierścień przysłon
Przełącznik trybu AF/MF
Metalowa osłona przeciwsłoneczna (LH656-03)
Kompatybilny z USB Dock (tylko moc. L-mount/sprzedawany oddzielnie)
Zaprojektowany w celu minimalizacji duszków i blików
Wspiera DMF, AF+MF
Wewnętrzne ostrzenie
Każda sztuka obiektywu przechodzi autorska kontrolę jakości MTF „A1”
9-listkowa kołowa przysłona
Wysokiej jakości mosiężny bagnet
Wyprodukowano w Japonii

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 25 lutego 2022

Galeria
Sklep ze sprzętem fotograficznym FotoMega

W swojej działalności stawiamy przede wszystkim na Państwa uznanie, jak również rozwój firmy i profesjonalizm obsługi.

Ze wszystkich sił będziemy starać się być dla Państwa przyjaznym e-sklepem, aby nasza współpraca układała się na najwyższym poziomie.

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertą naszego sklepu - łap informacje o promocjach i nowościach prosto na e-mail!