Odbiór w Gliwicach Gliwice (CH ARENA)
Firma OneFoto ul. Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1,
44-102 Gliwice (CH Arena)
Pn - Pt: 10:00 - 20:00, Sb 10:00 - 17:00
Odbiór w Rybniku Rybnik
Firma MPCOMP ul. Wodzisławska 159,
44-218 Rybnik
Pn - Pt: 10:00 - 16:00
Dane kontaktowe 32 494 30 75 lub 798 465 555 / fotomega@fotomega.pl
paynow Zakupy na raty: Raty CA Raty mBank
Ostatnio oglądane
KAMERA GoPro HERO9
KAMERA GoPro HERO9
1 349,00 zł z VAT

KAMERA GoPro HERO9

KAMERA GoPro HERO9
  • Kod produktu: 0000001372
  • Chwilowy brak towaru
  • Gwarancja 24 miesiące
1 349,00 zł z VAT (1 096,75 zł netto)
Zapytaj naszego doradcy: Zapytaj792 465 126 lub 32 494 30 75 fotomega@fotomega.pl
KAMERA GoPro HERO9


Oto i ona - dziewiąta odsłona flagowego modelu czyli kamera GoPro HERO 9 Black. Producent w dziewiątej odsłonie zdecydował się na szereg zmian, które podnoszą już i tak bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę przez model ubiegłoroczny. Dziewiąty model to zupełne nowa jakość pracy i jeszcze lepsze efekty. To nie drobna ewolucja - GoPro 9 to po prostu nowe perspektywy. Nowe rozwiązania bezpośrednio przekładają się bowiem na lepszą jakość obrazu dla filmów i zdjęć, lepszą jakość dźwięku, jeszcze lepszą stabilizację, dłuższe działanie, więcej trybów pracy czy możliwości zastosowań z modelem HERO 9 Black.

Budowa kamery GoPro HERO 9 Black
Pierwsza zmiana, która rzuca się w oczy to oczywiście nowa budowa kamery GoPro. HERO9 Black wyposażono po raz pierwszy bowiem w pełnowartościowy, kolorowy ekran LCD z przodu urządzenia o wielkości 1.4 cala. Dzięki niemu możemy wreszcie wygodnie, szybko i skutecznie ustawić i na bieżąco kontrolować kadr przy tworzeniu kolejnych vlogów czy ujęć typu selfie. Tego typu ekran to również skuteczniejsza i wygodniejsza kontrola samej kamery, tj. wybranego trybu i czasu pracy czy aktualnego stanu baterii itp.

Wyświetlacz ten posiada kilka nowych trybów pracy tj.:
- Full Screen oraz Actual Screen, który wyświetla tylko obraz z kamery lub obraz z kamery wraz z podstawowymi danymi nagrywania takimi jak: czas nagrania, tryb, poziom naładowania akumulatora itp.

- Status Only, który na czarnym tle wyświetli parametry kamery. Ta opcja przyda się dla osób, które dokupią do kamery GoPro Media Mod wraz z Display Mod, dzięki któremu wbudowany, przedni wyświetlacz nie będzie musiał wyświetlać podglądu z kamery, ponieważ zastąpi go monitor z GoPro Display Mod.

- Screen Off – jeśli ktoś nie potrzebuje ani parametrów nagrywania ani podglądu z kamery, może cały ekran wyłączyć aby wydłużyć czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora.


Nowy wygląd GoPro HERO 9 Black to nie tylko nowy ekran z przodu. To również nowy ekran z tyłu urządzenia. Producent zdecydował się po latach na zmianę również pod tym kątem, stosując o 16% większy panel. Dzięki większym rozmiarom ekranu nowa GoPro jest przede wszystkim znacznie łatwiejsza w obsłudze a także wygodniejsza w kadrowaniu.

Kolejna istotna dla wielu użytkowników zmiana to powrót demontowalnej osłony obiektywu. Poprzednik miał ten element stały, niewymienny, co wielu osobom przeszkadzało w swobodnym użytkowaniu GoPro 8 w trudniejszych warunkach. GoPro 9 powraca do wymiennej osłony obiektywu, co z pewnością ucieszy bardziej wymagających użytkowników. Osłona będzie również w naszej ofercie jako element akcesoryjny do HERO9 w podkategorii AKCESORIA GOPRO > OBUDOWA OBIEKTYW, także po zbiciu szkła chroniącego obiektyw już nie trzeba się będzie zastanawiać, gdzie i za ile można to naprawić, wystarczy bowiem zamówić ten element a następnie samodzielnie w kilka sekund, samodzielnie i bez żadnych narzędzi wymienić.

Pomimo zmian w budowie GoPro 9, nie zmieniło się jedno - odporność na czynniki zewnętrzne w tym na wodę. W dalszym ciągu wybierając GoPro 9 otrzymujemy do dyspozycji kamerę, która bez dodatkowej obudowy jest w stanie pracować pod wodą do 10 metrów, nie przeszkadza jej również błoto, kurz czy śnieg. Zachowano również bardzo praktyczne rozwiązanie z poprzednika, tj. wbudowane "uszy" montażowe, czyli nigdy więcej ramek do stosowania GoPro z dedykowanymi mocowaniami.

Sensor w HERO 9
Przez wiele ostatnich generacji GoPro stosowało jeden i ten sam światłoczuły sensor odpowiedzialny za rejestrację obrazu. Różnicę w jakości obrazu kolejnych modeli osiągano przede wszystkim za pomocą zmian w zakresie procesora obrazu, jego możliwości obliczeniowych oraz samego oprogramowania. Jak wiemy sukces został osiągnięty, ponieważ model 8 oferuje zauważalnie lepszą jakość obrazu od generacji szóstej, niemniej o prawdziwych zmianach możemy mówić teraz, po zmianie samej matrycy. Model HERO 9 Black to pierwsza kamera GoPro, w której zastosowano sensor składający się z 20 MP. To niemal dwa razy więcej, niż do tej pory stosowano. Dzięki takiej zmianie istotnie zmieni się ilość szczegółów w rejestrowanym obrazie, zarówno dla filmów jak i zdjęć.

Nowy sensor to również nowa rozdzielczość filmowa - od teraz, znów po raz pierwszy zresztą, dostępny jest tryb nagrywania w standardzie 5K. Tak wysoka rozdzielczość oferuje nam uzyskanie filmów na niespotykanym w tego typu kamerach poziomie szczegółowości, ale również zapewnia skuteczniejszą stabilizację i jeszcze więcej swobody przy pracy z nagraniem w postprodukcji. Materiał 5K możemy swobodniej przekadrować, jeśli wyjściowo nie osiągneliśmy zamierzonego efektu. Materiał 5K możemy również "downscalować" do niższych poziomów rozdzielczościowych osiągając jeszcze lepszą jakość finalną.


Hypersmooth 3.0
Po pierwszych testach kamery GoPro 8 byliśmy wręcz zadziwieni, że cyfrowym sposobem i oprogramowaniem można osiągnąć takie efekty stabilizacyjne i zauważalny progres względem poprzednika. Szybko zadziwieni byli też nasi klienci - nagle praktycznie nikt nie chciał już gimbala do swojej GoPro. Po roku przyszła refleksja - czy można w tym względzie coś jeszcze poprawić? Otóż można i GoPro 9 to udowadnia. Oczywiście pomaga w tym nowy sprzęt (matryca, procesor) i oprogramowanie. Wreszcie ujęcia będą pozbawione niepożądanych "trzęsiawek" niezależnie od tego, gdzie i jak użytkujesz swoje GoPro HERO 9 Black. Co więcej progres nie kończy się na jeszcze lepszej stabilizacji, ale również na jej dostępności - od teraz najbardziej wydajny tryb BOOST będzie dostępny dla wszystkich rozdzielczości i ilości klatek na sekundę czy wybranych obiektywów cyfrowych. Dodatkowo z pomocą przychodzi kolejna, kapitalna funkcjonalność w kamerze GoPro 9 - HORIZON LEVELING (do 45 stopni przechyłu, dostępna w trybie LINEAR), czyli tryb automatycznego utrzymywania horyzontu dla osiągnięcia nie tylko gładkich ale i wyrównanych nagrań niezależnie od okoliczności.


Bateria w GoPRO HERO 9
Zastosowanie zupełnie nowego ekranu z przodu kamery, większego ekranu z tyłu jak i nowego sensora z pewnością zaowocować musiało w większym zapotrzebowaniu na prąd. Przy zachowaniu obecnej baterii do HERO5/6/7 i 8 pierwsze negatywne opinie o generacji 9 poleciałyby za bardzo krótki czas pracy. W związku z tym producent musiał się zdecydować na nowe ogniwo dla GoPro 9 i tak też się stało - po raz pierwszy w historii GoPro otrzymuje baterie o tak dużej pojemności, tj. 1720 mAh, co jest wzrostem pojemności na poziomie 30%. Przekłada się to w prostej linii na dłuższy czas pracy przy umiarkowanym stosowaniu nowych rozwiązań lub zachowaniu obecnego czasu pracy przy intensywnym wykorzystaniu np. nowego wyświetlacza z przodu kamery.

 
TimeWarp 3.0
Kolejna zmiana znajduje się również w bardzo atrakcyjnym i efektownym trybie TimeWarp, czyli wystabilizowanych ujęć poklatkowych w ruchu. GoPro HERO 9 Black oferuje po raz pierwszy możliwość w dowolnie wybranym momencie zmiany tempa z przyspieszonego na standardowy przy zachowaniu ścieżki audio oraz co więcej - zmiany tempa z przyspieszonego na zwolniony, tj. slow motion i to wszystko w standardzie 4K.


Tryb WebCam
Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji na świecie, GoPro zdecydowało się na ułatwienie użytkownikom modelu HERO9 korzystania ze swojego sprzętu jako kamery internetowej. Czy do szkoły czy do pracy zapotrzebowanie to jest obecnie bardzo istotne z tendencją wzrostową i bardzo cieszy fakt, że GoPro o tym pomyślało tworząc ten tryb dla swoich klientów. Wystarczy podłączyć GoPro HERO 9 do komputera za pomocą dołączonego kabla USB-C, by po chwili móc korzystać z niej jako kamery internetowej, w bardzo dobrej jakości 1080p.


Obsługa GoPro 9
Większy ekran z tyłu to bezdyskusyjnie łatwiejszy dostęp do wybranych funkcji i trybów kamery. Producent na szczęście zdecydował się również na zachowanie rozwiązania, które było jedną z największych zalet poprzednika, tj. zestawów gotowych ustawień. Dzięki nim mamy gotowe zbiory ustawień i wybrane parametry np. dla ujęć wieczornych, filmów z roweru w słońcu czy do basenu. Możemy łatwo i szybko wybrać gotowy zestaw lub tworzyć własne, skalibrowane specjalne do naszych potrzeb. To świetne rozwiązanie dla wszystkich intensywnie korzystających z kamer GoPro użytkowników, którzy dość często zmieniają scenerię i potrzebują każdorazowo innych ustawień sprzętu. Obsługę możemy również przeprowadzić głosowo (np. w języku angielskim - j. polskiego póki co brak) jak to miało miejsce w poprzednich modelach.

 
Dodatkowe funkcje w GoPro HERO 9 BLACK
GoPro 9 to nie tylko nowy ekran, nowa bateria czy matryca. To także nowa funkcjonalność jak wyżej wspomniany tryb kamery internetowej, ale także:

- HINDSIGHT - kapitalne rozwiązanie praktycznie dla wszystkich użytkowników GoPro - w tym trybie NIGDY nie stracisz ujęcia czy chwili! Wyobraźmy sobie, że jedziemy dobrze znaną nam trasą rowerową albo zjeżdżamy po raz kolejny z tego samego stoku narciarskiego mając na sobie kamerę GoPro. Nie chcemy kolejny raz nagrywać całego zjazdu/przejazdu, ale chcemy mieć kamerę pod ręką gdyby cokolwiek fajnego/ciekawego/ważnego się wydarzyło i tu naprzeciw wychodzi tryb HINDSIGHT. W trybie tym kamera cały czas rejestruje materiał, ale nie zapisuje go trwale na karcie pamięci, dopóki nie wciśniemy odpowiedniego przycisku. Jeśli jednak to zrobimy - GoPro 9 nagra trwale na kartę wszystko to, co wydarzyło się przez ostatnie 15 lub 30 sekund (do wyboru). Świetne narzędzie do pracy czy choćby jazdy samochodem.

- LIVEBURST - użytkownik robiąc zdjęcie w trybie LIVEBURST tak naprawdę otrzymuje zbiór zdjęć lub krótką sekwencję video. Kamera zarejestruje 1.5 sekundy przed i 1.5 sekundy po wciśnięciu przycisku migawki, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najbardziej korzystne zdjęcie lub otrzymamy fajną pamiątkę w postaci krótkiej sekwencji video (3 sekundy).

- SCHEDULED CAPTURE - bardzo wygodne narzędzie w rękach osób chcących wykorzystać GoPro do maksimum jednocześnie nie koniecznie chcących zawsze wstawać na każdy wschód słońca - HERO 9 możemy bowiem ustawić tak, by o danej godzinie samo się włączyło i np. wykonało zdjęcia poklatkowe słońca wyłaniającego się z nad gór od 5 do 8 rano a następnie samoistnie wyłączyło się w czasie gdy my będziemy mogli dalej smacznie spać. Funkcja oprócz time lapse dotyczy również trybu foto jak i video.


- DURATION CAPTURE - dzięki tej funkcjonalności możemy odgórnie ustawić, jak długo kamera GoPro 9 będzie rejestrowała materiał do samoistnego zatrzymania. Do dyspozycji mamy zakres od 15 sekund do 3 godzin.

 
Akcesoria do GoPro 9
Oprócz nowości w budowie, podzespołach czy funkcjach GoPro wraz z generacją 9 wprowadza również nowe akcesoria dedykowane. Cel powiększenia czasu pracy baterii oraz zwiększone zapotrzebowanie na prąd z uwagi na nowy, przedni ekran kolorowy oraz większą matrycę GoPro 9 to przede wszystkim nowa bateria o pojemności 1720 mAh. Nowa bateria to także nowa i jeszcze wygodniejsza podwójna ładowarka Dual Battery Charger. Powrót do zastosowania wymiennej osłony obiektywu wpłynął bezpośrednio na delikatne zmiany rozmiarów, co skutkuje koniecznością wprowadzenia dedykowanej kasetki wodoodpornej do GoPro HERO 9 Black. Jeśli już jesteśmy przy odporności na wodę - GoPro to również nowy MEDIA MOD z upragnioną przez użytkowników poprzednika - funkcją odporności na zachlapania. Nowe wymiary przełożyły się także na wprowadzenie nowej gąbki wypornościowej GoPro FLOATY oraz nowych osłon silikonowych - startujemy z trzema kolorami: białym, czarnym i niebieskim.

 
Jak używać GoPro 9
Obsługa wszystkich kamer GoPro jest niezwykle intuicyjna. Na obudowie kamery znajdziemy dwa przyciski obsługujące najbardziej podstawowe funkcje, takie jak: włączanie/wyłączanie kamery, przełączanie trybu pracy kamery, rozpoczynanie/kończenie nagrywania oraz robienie zdjęć. Ponadto, menu ustawień kamery pozwala użytkownikowi na dostosowanie ustawień poszczególnych trybów, zapewniając możliwość wyboru rozdzielczości w jakiej chcemy nagrywać, dostosowania ISO, ostrości barw oraz wielu innych.

 
Jaka karta do GoPro 9
Producent rekomenduje stosowanie w GoPro kart klasy U3, zapewniające odpowiednią prędkość zapisu oraz odczytu. Ponadto GoPro zaleca stosowanie kart Sandisk Extreme lub Pro o pojemności do 512 GB, które znajdą Państwo u nas w ofercie w zakładce "Karty Pamięci".

 
Jak wyłączyć GoPro 9
GoPro 9 posiada na swojej obudowie 2 przyciski, jeden służący do robienia zdjęć i rozpoczynania/kończenia nagrywania oraz przycisk włączania i wyłączania kamery, odpowiedzialny również za zmianę trybu pracy kamery. Aby włączyć kamerę należy owy przycisk raz wcisnąć. Gdy natomiast chcemy kamerę wyłączyć, należy ten sam przycisk przez krótki moment przytrzymać aż do momentu pojawienia się informacji na ekranie "Powering Off" oznaczającej wyłączanie urządzenia.

 
Jak ładować GoPro 9
Kamerę GoPro 9 można ładować na dwa sposoby: za pomocą przewodu USB-C lub ładowarki Dual-Charger. Pierwszy sposób polega na uchyleniu bocznej klapki kamery gdzie znajduje się wejście USB-C. Wystarczy podłączyć dołączony w zestawie przewód USB oraz podłączyć do gniazdka za pomocą np. ładowarki od naszego smartfona. Druga możliwość umożliwia ładować 2 akumulatory na raz, wkładając je do 2 slotowej ładowarki biurkowej. Tak jak w przypadku pierwszej opcji, podpinamy do ładowarki kabel USB-C, który z kolei w taki sam sposób wpinamy do gnaizdka.

 
Czy GoPro 9 jest wodoszczelna
Tak, Kamera GoPro HERO 9 Black sama w sobie jest odporna do 10 m zanurzenia. Natomiast, jeśli planujemy nurkować na większą głębokość, będziemy potrzebować obudowę Protective Housing, która umożliwia zanurzenie kamery do 60 m.

 
Dane techniczne kamery GoPro HERO 9 BLACK:
Kąt widzenia (FOV)     SuperView, szerokie, liniowe, wąskie
Matryca (sensor)     20 MP
Stabilizacja     Tak, EOS, Hypersmooth 3.0 z funkcją kontroli horyzontu HORIZON LEVELING, również dla 5K, dodatkowy tryb BOOST dla każdej rozdzielczości
Rozdzielczość 5K     30 kl/s.
Rozdzielczość 4K     SuperView: 30, 25, 24 kl/s; Wide (Szerokie): 60, 50, 30, 25, 24 kl./s Linear (Liniowe): 60, 50, 30, 25, 24 kl./s; Narrow (Wąskie): 60, 50, 30, 25, 24 kl./s
Rozdzielczość 2.7K     Wide (Szerokie): 60, 50, 30, 25, 24  kl./s; Linear (Liniowe): 60, 50, 30, 25, 24  kl./s Narrow (Wąskie): 60, 50, 30, 25, 24  kl./s
Rozdzielczość 1440p     Wide (Szerokie): 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 kl./s; Linear (Liniowe): 60, 50, 30, 25, 24  kl./s Narrow (Wąskie): 60, 50, 30, 25, 24  kl./s
Rozdzielczość 1080p     SuperView: 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 kl./s; Wide (Szerokie): 240, 200, 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 kl./s Linear (Liniowe): 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 kl./s; Narrow (Wąskie) 60, 50, 30, 25, 24 kl./s
Rozdzielczość zdjęć     20 MP (z funkcją SuperFoto i ulepszonym HDR)
Zdjęcia seryjne (kl./sek.)     Auto, 60/10, 30/10, 60/6, 30/6, 30/3, 10/3, 30/1, 10/1, 5/1, 3/1
Interwały czasowe Time Lapse     0,5, 1, 2, 5, 10, 30, 60 s; 2, 5, 30, 60 min
Łączność bezprzewodowa     WiFi + Bluetooth
Protune (ustawienia manualne)     Tak
Kontrola ekspozycji     Tak
Automatyczne dostosowanie do oświetlenia Low Light     Tak
Zdjęcia nocne + Night Lapse     Auto, 4, 5, 10, 15, 20 s; 1, 2, 5, 30, 60 min
Time Lapse     Tak
Hyper Lapse     Tak, Timewarp 3.0
Nagrywanie video w pętli     Tak
Tryb kamery internetowej     Tak, 1080p
Tryb pamięci buforowanej     Tak, 30 s.
Zdjęcia RAW     Tak
Dźwięk RAW     Tak
Format / kodeki video     MP4 (H.264) / MP4 (H.265)
Maksymalny bitrate video     100 Mb/s (4K)
Komendy głosowe     Tak
Stabilizacja nagrań video     Tak (HyperSmooth 3.0)
Dźwięk stereo     Tak
Wbudowany moduł GPS     Tak
Redukcja szumu wiatru     Tak (obsługa 3 mikrofonów)
Diody LED     2
Mikrofony     3
Obsługa mikrofonu stereo 3.5mm     Z dodatkiem MEDIA MOD dla HERO9 Black lub Mic Adapter 3.5 mm (sprzedawane oddzielnie)
Wbudowany ekran kolorowy przedni     Tak, 1.4"
Wbudowany ekran dotykowy tylny     Tak, 2,32"
Wbudowana wodoszczelność     Tak, do 10m
Bateria     Wymienna o pojemności 1720mAh
Szybkie ładowanie akumulatora     Tak, 1,5A
Złącza     USB-C
Kompatybilne karty pamięci     microSD optymalnie U3, rekomendowany Sandisk EXTREME/Pro (sprzedawana oddzielnie)
Wymiary (szer. / wys. / głęb.)     71mm/55mm/33,6mm
Waga     159g
Zalecana temperatura pracy     10-40 stopni Celsjusza
Rozdzielczość video max     5K
Akcelerometr     Tak
Menu w języku polskim     Nie

 
W zestawie GoPro 9 Black:

- kamera GoPro 9

- bateria / akumulator 1720 mAh

- śruba montażowa

- klips montażowy

- przyklejka 3M do powierzchni obłych (kasku)

- kabel USB-C

- etui transportowe 
Popularne w sklepie
LP-E12 zamiennik Obiektyw SONY 55-210 mm Instax Mini 12 Wkłady Instax Olympus M.Zuiko ED 40-150 mm Akumulator LP-E17 zamiennik

© FotoMega.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: DotSell e-marketing