Informacja

32 494 30 75 lub 792 465 126

fotomega@fotomega.pl

OBIEKTYW SIGMA Art 85 F1.4 DG DN SONY E

0000003179

  • Chwilowy brak towaru
  • {JEZYK_10101}
  • Gwarancja 24 miesiące
OBIEKTYW SIGMA Art 85 F1.4 DG DN SONY E

5 185,00 zł z VAT (4 215,45 zł netto)

Potrzebujesz fachowej porady specjalisty? 792 465 126 lub 32 494 30 75 fotomega@fotomega.pl

CA Raty Raty mBank
SIGMA Art 85/1.4 DG DN

SIGMA 85/1.4 ART DG DN | Mały, lekki, kompaktowy. Redefinicja współczesnych obiektywów zaprojektowanych wyłącznie pod aparaty bez lusterkowe.

Prezentujemy piąty obiektyw SIGMA, zaprojektowany od podstaw do pełno klatkowych aparatów bez lusterkowych
Obiektyw SIGMA 85mm F1.4 DG DN | Art to nowo opracowany obiektyw portretowy, przeznaczony do współpracy z aparatami bez lusterkowymi wyposażonymi w mocowanie L-Mount. Obiektyw łączy w sobie godną linii Art, ostrość obrazu od pełnej przysłony F1.4 z pięknym efektem bokeh. Ogniskowa 85mm i plastyczny bokeh zapewniony przez 11-sto listkową przysłonę gwarantują wyróżnianie fotografowanego obiektu z tła, co jest jednym z kluczowych elementów fotografii portretowej czy reportażowej.

85mm F1.4 to specyfikacja będąca niemalże synonimem obiektywu portretowego. Dzięki obiektywom z linii Art, SIGMA dąży do uzyskania najwyższej możliwej wydajności optycznej i prezentuje najnowszą wiedzę z obszaru projektowania optycznego, wykorzystując przy tym technologie produkcji fabryki Aizu, jedynego zakładu produkcyjnego SIGMA. Rezultatem jest bardzo szczegółowy obraz, który ma kluczowe znaczenie dla fotografii portretowej, osiągnięty na poziomie, który z pewnością zadowoli zarówno profesjonalistów, jak i zaawansowanych amatorów.

To niesamowite, iż mimo swoich rekordowych osiągów, SIGMA 85mm F1.4 DG DN | Art to niezwykle lekka i kompaktowa konstrukcja, a niewielki korpus jest wyposażony w szereg funkcji, w tym konstrukcję odporną na kurz i zachlapania, wspieraną przez doskonałą jakość użytych materiałów. Obiektyw 85mm F1.4 DG DN | Art jest bez wątpienia najlepszym obiektywem portretowym firmy SIGMA w erze bez lusterkowców.

Oprócz pięciu soczewek o niskiej dyspersji SLD (Special Low Dispersion) i jednej soczewki asferycznej, w obiektywie 85mm F1.4 DG DN | Art zastosowano najnowsze szkło o wysokim współczynniku załamania światła, które jeszcze dokładnej koryguje aberracje, których nie można zniwelować programowo po stronie aparatu. Dzięki szczególnemu naciskowi na korekcję wzdłużnej aberracji chromatycznej, użytkownicy będą cieszyć się ostrymi obrazami bez rozmywania kolorów, aż do maksymalnego otworu przysłony F1.4. Wysoka rozdzielczość, która obejmuje cały obraz od środka do krawędzi, w połączeniu z pięknym efektem bokeh tworzonym dzięki przysłonie F1.4, uwydatnia fotografowany obiekt w sugestywny sposób.

Redukcja flar i blików
Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

Funkcjonalność i wygoda
Ten kompaktowy obiektyw został wyposażony w szereg funkcji, które zadowolą zarówno fotografów profesjonalnych, jak i zaawansowanych amatorów. SIGMA 85 mm F1.4 DG DN | Art wprowadziła Przełącznik Blokady Pierścienia Przysłony (1), który zapobiega jego niezamierzonemu ruchowi podczas fotografowania bądź filmowania, pozwalając użytkownikom skupić się na tworzeniu własnego materiału. Dodatkowo Przełącznik Trybu Pracy Pierścienia Przysłony (2) umożliwia wybór sposobu pracy pierścienia przysłony – płynny lub krokowy. Przełącznik AF/MF (3) na korpusie obiektywu i Przycisk AFL*(4), który umożliwia przypisywanie różnych funkcji z korpusu aparatu, również ułatwiają fotografowanie.

Nowy silnik AF, nowy patent Sigma Corporation
W obiektywie zastosowano nowej klasy silnik krokowy, który jest zoptymalizowany pod kątem pracy AF z detekcją fazy oraz kontrastu. Silnik odpowiedzialny za ustawianie ostrości jest zupełnie nową konstrukcją, opatentowaną przez Sigma Corporation. Układ napędu AF zapewnia nie tylko płynne i błyskawiczne ustawianie ostrości, ale jest w pełni kompatybilny również z detekcją twarzy, oczu lub źrenicy, a jego konstrukcja również znacznie zmniejsza sam korpus obiektywu. Nowy silnik AF pozycjonuje obiektyw nie tylko w fotografii portretowej, jego szybkość reagowania i ustawiania ostrości z powodzeniem sprawdzi się również w fotografii sportowej, wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z dynamicznymi zmianami w kadrze.

Cały proces produkcji, od form odlewniczych do najdrobniejszych części, odbywa się w Japonii, fabryka znajduje się u podnóża góry Aizu. Sigma to jeden z ostatnich producentów, których wszystkie produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii. Produkcja w jednym miejscu, zapewnia wysoką kontrolę jakości obiektywów fotograficznych, filmowych oraz produkowanych tam aparatów.


specyfikacja techniczna :

Ogniskowa
stała 85mm

Konstrukcja obiektywu
15 elementów w 11 grupach

Kąt widzenia
26,6°

Przysłona
11 (kołowa przysłona)

Minimalna wartość przysłony
F 1.4

Maksymalna wartość przysłony
F 16

Min. odległość ostrzenia
85cm

Średnica filtra
77mm

Wymiary
82,8mm × 94,1mm (L-mount) | 82,8mm × 96,1mm (Sony E)

Waga
625g (Sony E)


Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator

Sklep ze sprzętem fotograficznym FotoMega

W swojej działalności stawiamy przede wszystkim na Państwa uznanie, jak również rozwój firmy i profesjonalizm obsługi.

Ze wszystkich sił będziemy starać się być dla Państwa przyjaznym e-sklepem, aby nasza współpraca układała się na najwyższym poziomie.

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertą naszego sklepu - łap informacje o promocjach i nowościach prosto na e-mail!

$('.ca-raty img').attr('src', 'theme/img/raty-ca.png'); });