Odbiór w Warszawie Warszawa
Firma EMKA Michał Wyrzykowski-Kuć Al. Prymasa Tysiąclecia 62,
01-424 Warszawa (Wola)
Pn - Pt: 10:00 - 17:00
Odbiór w Rybniku Rybnik
Firma MPCOMP ul. Wodzisławska 159,
44-218 Rybnik
Pn - Pt: 10:00 - 16:00
Dane kontaktowe 32 494 30 75 lub 798 465 555 / fotomega@fotomega.pl
paynow Zakupy na raty: Raty CA Raty mBank
Ostatnio oglądane

APARAT CYFROWY SONY DSC-HX350 50x ZOOM +16GB+TORBA+AKCESORIA

APARAT CYFROWY SONY DSC-HX350 50x ZOOM +16GB+TORBA+AKCESORIA
 • Kod produktu:
 • Gwarancja 24 miesiące
Produkt archiwalny
Zapytaj naszego doradcy: Zapytaj792 465 126 lub 32 494 30 75 fotomega@fotomega.pl
APARAT CYFROWY SONY DSC-HX350 50x ZOOM +16GB SDHC SANDISK KL.10 80MB/S+ADAPTER +TORBA FOTOGRAFICZNA CAMROCK City Gray XG20 +DODATKOWY AKUMULATOR NEWELL NP-BX1 + CZYTNIK KART


Aparat kompaktowy z 50-krotnym zoomem optycznym

Zoom
Aparat kompaktowy, który zachowuje się jak lustrzanka cyfrowa — 50-krotny zoom optyczny (100-krotny Clear Image Zoom) pozwala na takie zbliżenie obrazu, jakiego potrzebujesz. Niezależnie od tego czy obiekt znajduje się blisko czy daleko, moc, prędkość i precyzja 20,4-megapikselowego przetwornika CMOS Exmor R™ oraz procesora obrazu BIONZ X™, które współpracują ze sobą, gwarantują niebywale szczegółowe zdjęcia.

Przetwornik CMOS Exmor R™ o rozdzielczości 20,4 megapiksela
Słabe oświetlenie nie przeszkodzi w pokazaniu wszystkich szczegółów: wykonany w technologii BSI, 20,4-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ przechwytuje więcej światła i pomaga w rejestrowaniu dodatkowych szczegółów.

Procesor obrazu BIONZ X™
Nowy procesor obrazu BIONZ X™ — trzykrotnie wydajniejszy od swoich poprzedników — pozwala na zwiększenie szybkości zdjęć seryjnych i uzyskanie jeszcze lepszej jakości obrazu, z wierniej odwzorowanymi kolorami i mniejszym poziomem szumów.

Obiektyw ZEISS®
50-krotny zoom optyczny obiektywu ZEISS® zapewnia doskonałą jakość zdjęć, bogactwo szczegółów i kontrastu oraz nieporuszony obraz dzięki stabilizatorowi obrazu Optical SteadyShot™.


Czysty obraz przy dużym zoomie

Zoom optyczny 50x
Odległość nie jest już problemem. Dzięki 50-krotnego zoomowi optycznemu każdy kadr będzie zachwycać ostrością obrazu. Stabilizator obrazu Optical SteadyShot zapobiega drganiom aparatu, nawet podczas maksymalnego zbliżenia.

Śledzenie akcji
Znakomite ujęcia nie będą już przechodziły Ci koło nosa. System AF z funkcją śledzenia ostrości automatycznie dostosowuje rozmiar ramki pomiarowej do właściwości obiektu, gwarantując wyraźny i ostry obraz.


Profesjonalne wrażenie
Dzięki łatwym w użyciu elementom sterującym i ergonomicznemu uchwytowi aparat przypomina lustrzankę nie tylko wyglądem, lecz także sposobem obsługi. Przyciski i funkcje są starannie rozmieszczone i łatwo dostępne, zupełnie jak w profesjonalnych aparatach.

Pokrętło trybu
Pokrętło trybu pozwala wybrać tryb preselekcji przysłony lub czasu migawki. W obu tych trybach szczegółowe ustawienia można ręcznie zmieniać pokrętłem sterującym.

Ekran LCD
Do podglądu obrazu można użyć jasnego i wyraźnego wyświetlacza Xtra Fine LCD WhiteMagic™ o wielkości 7,5 cm (3") i rozdzielczości 921 tys. punktów.

Wizjer elektroniczny
Zapomnij o niepewności związanej z kompozycją i uzyskaj pożądany efekt. Wizjer o rozdzielczości 201 tys. punktów gwarantuje podgląd o 100% pokryciu kadru i jest idealnym rozwiązaniem przy kadrowaniu, nastawianiu ostrości i sprawdzaniu zdjęć przy różnych ustawieniach.


Odkryj w sobie reżyserskie talenty
Dynamiczne ujęcia mogą się wyróżniać kinową jakością. Po naciśnięciu osobnego przycisku filmowania rozpocznie się nagrywanie wyraźnego, czystego filmu Full HD. Stabilizator obrazu SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym pomoże w uzyskaniu stabilnego nagrania nawet przy dużym zbliżeniu i podczas chodzenia.

Technologia Full HD
Nagrywaj wyraźne, płynne filmy Full HD w wybranym formacie liczby klatek na sekundę (nawet do 24 kl./s), aby uzyskać efekt obrazu kinowego.

AVCHD
Ambitni filmowcy mogą dokonywać nagrań w progresywnym formacie AVCHD, zapewniającym maksymalną ostrość i profesjonalny wygląd obrazu.


Wyraźnie widoczna każda ewolucja
Efekt Motion Shot Video pozwala atrakcyjnie pokazać skok, salto i inne ewolucje. Uchwycony ruch obiektu zostanie przedstawiony w postaci sekwencji nałożonych na siebie obrazów ze wspólnym tłem.1

Obraz bez poruszeń
Inteligentny tryb aktywny z 5-osiową2 stabilizacją obrazu i zaawansowaną analizą klatek kompensuje wstrząsy aparatu fotograficznego podczas nagrywania filmu, minimalizując poruszenie obrazu, które często jest efektem filmowania z ręki.

Efekty w obrazie
Szereg wbudowanych efektów wizualnych ożywi każdy, nawet przeciętny obraz. Dostępność różnych trybów pozwala zrezygnować z użycia programów do obróbki zdjęć.

Twoje obrazy ze szczegółami 4K.
Podłączenie aparatu do telewizora 4K Ultra HD umożliwi oglądanie niezwykle szczegółowych zdjęć na dużym ekranie. Żywa i naturalna kolorystyka wyświetlanego obrazu będzie zasługą technologii TRILUMINOS™ Colour.


CHARAKTERYSTYKA

20,4-megapikselowa matryca CMOS Exmor R®

Procesor BIONZ X: doskonałe szczegóły i mniejsze szumy

Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* z 50-krotnym zoomem optycznym

Możliwość nagrywania filmów Full HD

Stabilizatory obrazu Optical SteadyShot i Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym


Typ przetwornika
    Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® typu 1/2,3 (7,82 mm)

Liczba pikseli (efektywnie)
    Około 20,4 megapiksela

Zoom optyczny
    50x (zoom optyczny podczas nagrywania filmu)

Typ ekranu / liczba punktów
    Elektroniczny (0,5 cm (typ 0,2"), odpowiednik 201 600 punktów)

Czułość ISO (fotografia) (zalecany wskaźnik ekspozycji)
    Automatyczna (ISO 80 – 3200, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy)


CECHY

Szczegółowe, 20,4-megapikselowe obrazy nawet w słabym świetle
Przetwornik CMOS Exmor R™ o efektywnej rozdzielczości 20,4 megapiksela pozwala na rejestrowanie szczegółowych zdjęć i filmów nawet w pomieszczeniach i przy słabym świetle

Procesor BIONZ X™: więcej szczegółów, mniej zakłóceń
Przekształcanie danych z przetwornika CMOS Exmor R™ w zdjęcia o wysokiej rozdzielczości to zadanie procesora BIONZ X™ i wykorzystanych w nim technologii reprodukcji szczegółów, kompensacji dyfrakcji oraz strefowej redukcji szumu. Dzięki ich współdziałaniu uzyskujesz wyjątkowo realistyczne obrazy z wiernie oddanymi kolorami i szczegółami.

Mocny zoom, mniejsze obciążenie
Podróże, dzika przyroda... wysoka jakość obiektywu Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T* z mocnym, 50-krotnym zoomem optycznym pozwoli na uwiecznienie każdej sceny

Ręczna regulacja trybu i poziomu ekspozycji
Tryby P/S/A/M pozwalają na ręczne sterowanie przysłoną i czasem migawki oraz na twórcze kształtowanie wyglądu zdjęcia

Realistyczny podgląd kompozycji
Zdjęcia i filmy można wygodnie komponować i przeglądać na jasnym, 7,5-centymetrowym (3,0") wyświetlaczu Xtra Fine LCD o wysokiej rozdzielczości

Śledzenie ostrości w trybie AF umożliwia wykorzystanie wszystkich możliwości zdjęciowych
Aby włączyć śledzenie ostrości4, wystarczy do połowy nacisnąć spust migawki. Tryb ten automatycznie dopasowuje rozmiar ramki AF do rozmiaru obiektu, poprawiając wydajność śledzenia i umożliwiając wykorzystanie każdej okazji na zrobienie zdjęcia.

Wizjer elektroniczny
Zapomnij o niepewności związanej z kompozycją ujęcia i od razu uzyskaj efekt, na jakim Ci zależy. Wizjer elektroniczny o rozdzielczości 201 tys. punktów gwarantuje 100% pokryciu kadru i wyraźny podgląd w czasie rzeczywistym, co idealnie sprawdza się podczas kadrowania, nastawiania ostrości i sprawdzania zdjęć przy różnych nastawach

Inteligentny tryb aktywny do eliminacji rozmycia obrazu
Możesz bez obaw filmować z ręki. Inteligentny tryb aktywny kompensuje drgania i ruchy aparatu przy wykorzystaniu naszej zaawansowanej technologii analizy klatek i 5-kierunkowego systemu stabilizacji obrazu5. Przeciwdziała w ten sposób zamazywaniu się obrazu, o które nietrudno przy śledzeniu szybko przemieszczających się obiektów.

Nagrywanie płynnych, stabilnych filmów Full HD
Stabilizator obrazu Optical SteadyShot z „aktywnym” trybem pozwala uzyskać płynne, stabilne ujęcia filmowe Full HD 24p nawet w marszu i przy korzystaniu z zoomu.

Artystyczne efekty w obrazie
Wzbogacaj swoje fotografie, filmy i panoramy 13 artystycznymi efektami — bez potrzeby przesyłania materiału do komputera ani używania specjalnych programów do edycji obrazu

Koncentracja na odpowiedniej chwili
Po autofokusie można skorzystać z funkcji DMF (bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości), aby jeszcze dostosować ostrość za pomocą pierścienia na obiektywie. Zapewnia to bardzo szybkie ostrzenie oraz precyzję i kontrolę przy zdjęciach makro i fotografowaniu szybko poruszających się obiektów.

Wyraźne zbliżenia
Funkcja Clear Image Zoom 100x zapewni niezwykle mocne zbliżenia —zawsze wyraźne i szczegółowe

Twórcze możliwości lustrzanki
W nadawaniu zdjęciu żądanego wyglądu pomaga pierścień ręcznej regulacji zoomu/ostrości, pokrętło sterujące, przyciski funkcji użytkownika i pamięć ulubionych ustawień

Lepsze zdjęcia z lampą błyskową
Zaawansowana lampa błyskowa umożliwia doświetlanie obiektów, które znajdują się stosunkowo daleko od aparatu

Duża szybkość wykonywania zdjęć o wysokiej jakości
Procesor BIONZ X™ zapewnia szczegółowe obrazy nawet przy zdjęciach seryjnych z szybkością 10 klatek na sekundę.

Pełne panoramy z uchwyconym ruchem i twarzami
W celu utrwalenia rozległego krajobrazu, scenerii miejskiej lub szalonej zabawy wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać aparat płynnym ruchem


SPECYFIKACJA

PRZETWORNIK OBRAZU  
Typ przetwornika Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® typu 1/2,3 (7,82 mm)
Liczba pikseli (efektywnie) Około 20,4 megapiksela
Liczba pikseli (brutto) Około 21,1 megapiksela
OBIEKTYW  
Typ obiektywu Obiektyw ZEISS Sonnar T*, 15 elementów w 10 grupach (w tym 1 soczewka ze szkła Super ED, 2 soczewki ze szkła ED i 3 soczewki asferyczne)
Wartość F (maksymalna przysłona) F2,8 (szeroki kąt) — 6,3 (teleobiektyw)
Ogniskowa f = 4,3–215 mm
Zakres ustawiania ostrości (od przedniej części obiektywu) iAuto: AF (szeroki kąt: około 1 cm do nieskończoności, teleobiektyw: około 240 cm do nieskończoności) / Autoprogram: AF (szeroki kąt: około 1 cm do nieskończoności, teleobiektyw: około 240 cm do nieskończoności)
Zoom optyczny 50x (zoom optyczny podczas nagrywania filmu)
Clear Image Zoom (fotografia) Fotografie: 20M: około 100x; 10M: około 142x; 5M: około 200x; VGA: około 810x; 15M (16:9): około 100x; 2M (16:9): około 270x; Film: Około 100x
Średnica filtra Tak (φ55)
Zoom cyfrowy 20M: około 200x; 10M: około 284x; 5M: około 400x; VGA: około 810x; 15M (16:9): około 200x; 2M (16:9): około 540x
Przysłona listkowa 7 listków
EKRAN  
Typ ekranu 7,5 cm (3") (4:3) / 921 600 punktów / Xtra Fine / TFT LCD
Regulacja kąta Maksymalnie ok. 90° w górę, około 60° w dół
Wybór wyświetlacza (wizjer/LCD) WIZJER/MONITOR (nie automatycznie)
WIZJER  
Typ ekranu / liczba punktów Elektroniczny (0,5 cm (typ 0,2"), odpowiednik 201 600 punktów)
Pokrycie kadru 100,00%
Regulacja jasności Ręczna (5 ustawień)
KAMERA  
Procesor obrazu Tak (BIONZ X)
SteadyShot Optyka
Tryb ostrości Pojedynczy AF, DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczny, ciągły AF (tylko w trybach Zaawansowany sport i Film)
Strefa wyznaczania ostrości Szeroka, centralna, punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży)
AF Z FUNKCJĄ ŚLEDZENIA OSTROŚCI RUCHOMYCH OBIEKTÓW TAK
Tryb pomiaru światła Wielosegmentowy, centralnie ważony, punktowy
Czułość ISO (fotografia) (zalecany wskaźnik ekspozycji) Automatyczna (ISO 80 – 3200, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), 80/100/125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200, wieloklatkowa redukcja szumów: automatyczna (ISO 80 – 3200),100/200/400/800/1600/3200/6400/12 800
Czułość ISO (filmy) Automatyczna (ISO 80 – 3200, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), 80/100/125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200
Redukcja szumów Redukcja szumów przy długich czasach ekspozycji; redukcja szumów przy dużych czułościach ISO: normalna/niska; wieloklatkowa redukcja szumów: auto, ISO 100-12800
Tryb fotografowania Autoprogram, preselekcja przysłony, preselekcja czasu migawki, ręczne nastawianie ekspozycji, MR (pamięć ustawień) 1,2, tryb filmu (autoprogram, preselekcja przysłony, preselekcja czasu migawki, ręczne nastawianie ekspozycji), panorama, tryby tematyczne (wybór sceny), inteligentna automatyka, lepsza automatyka
Tryby tematyczne Duża czułość, scena nocna, zdjęcia z ręki o zmierzchu, portret nocą, krajobraz, portret, gładka skóra, wyraźny ruch, plaża, śnieg, ognie sztuczne, zaawansowany sport, kulinaria, zwierzęta
Liczba zdjęć seryjnych (maksymalna) (maksymalna liczba rejestrowanych pikseli) Około 10 kl./s (maks. 10 zdjęć)
Samowyzwalacz Wył. / 10 s / 2 s / portret 1 / portret 2
Tryby zapisu Pojedyncze; zdjęcia seryjne; samowyzwalacz; samowyzwalacz (zdjęcia seryjne); autoportret; bracketing zdjęć seryjnych; bracketing balansu bieli
Panorama (zdjęcia) Inteligentny tryb panoramy (zgodność z formatem 360°)
Styl twórczy Standardowy, żywy, portret, krajobraz, zachód słońca, czarno-biały, sepia
Automatyczne obracanie obrazu TAK
Tryb pomiaru Wielosegmentowy, centralnie ważony, punktowy
Sterowanie ekspozycją TAK
Korygowanie efektu czerwonych oczu przez wbudowaną lampę błyskową Włączanie / wyłączanie
LAMPA BŁYSKOWA Wbudowana, podnoszona ręcznie
NAGRYWANIE  
Obsługiwane nośniki nagrań Memory Stick Duo™, Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO Duo™ (High Speed), Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick Micro™, Memory Stick Micro™ (Mark2), karta pamięci SD, karta pamięci SDHC, karta pamięci SDXC, karta pamięci microSD, karta pamięci microSDHC, karta pamięci microSDXC
Format zapisu Fotografie: Zgodność z JPEG (DCF, Exif, MPF Baseline), zgodność z DPOF
Panorama (zapis) Inteligentny tryb panoramy (zgodność z formatem 360°)
INTERFEJS Gniazdo Multi / MicroUSB, Hi-Speed USB (USB 2.0), Micro HDMI
ZASILANIE  
Źródło zasilania Prąd stały 3,6 V (dostarczony akumulator) / prąd stały 5,0 V (dostarczony zasilacz sieciowy)
System baterii / akumulatora NP-BX1
Ładowanie/zasilanie przez złącze USB Tak (zasilanie podczas zdjęć / do odtwarzania wymagany jest zasilacz AC-UD10 (sprzedawany oddzielnie))
INNE  
Kreatywność fotograficzna TAK
Funkcje zdjęciowe Rozpoznawanie twarzy, siatka linii, wykrywanie uśmiechu, poziomica cyfrowa (nachylenie), bracketing balansu bieli, powiększanie fragmentu obrazu przy ręcznym nastawianiu ostrości (MF Assist), regulacja poziomu dźwięku z mikrofonu
WYMIARY I WAGA  
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 129,6 × 93,2 × 103,2 mm    
Waga Około 652 g (z akumulatorem i kartą Memory Stick™ DUO) / Około 625 g (sam aparat)
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA Akumulator NP-BX1
  Zasilacz sieciowy AC-UUD12
  Przewód micro USB
  Pasek na ramię
  Osłona stopki
  Przykrywka obiektywu
  Instrukcja obsługi POLSKA
GWARANCJA PRODUCENTA


 + TORBA FOTOGRAFICZNA CAMROCK City Gray XG20
Futerały Camrock serii City Gray łączą najwyższą jakość wykonania z ciekawym designem. Każdy pokrowiec uszyty jest z impregnowanego nylonu 630TX, zapewniającego wysoką odporność na zamoczenie i zabrudzenie. Produkty serii City Gray zostały wyłożone miękkim materiałem, gwarantującym zabezpieczenie przed zarysowaniami.

Pokrowiec Camrock City Gray XG20 przeznaczony jest do przechowywania i przenoszenia niewielkich lustrzanek oraz bezlusterkowców z dodatkowym obiektywem lub lampą błyskową. Posiada komorę główną o wymiarach 13 cm x 17 cm x 10 cm oraz dodatkową kieszeń wewnętrzną na drobne akcesoria. W środku znajdują się dwie przestawne przegrody umożliwiające dopasowanie wnętrza do posiadanego aparatu.

Torbę XG20 możemy przenosić trzymając za uchwyt znajdujący się w części górnej lub na ramieniu za pomocą dołączonego paska. W ochronie przed wilgocią i kurzem pomaga schowany w dolnej części futerału pokrowiec przeciwdeszczowy.

Specyfikacja:
-    Wymiary wewnętrzne: 13 cm x 17 cm x 10 cm
-    Wymiary zewnętrzne: 16,5 cm x 18,5 cm x 11 cm
-    Waga: 205 g
Akumulator Newell wykonany jest z wysokiej jakości ogniw o rzeczywistej pojemności 1240mAh.


Akumulatory Newell wykonane są w technologii litowo-jonowej. Nie posiadają negatywnego efektu pamięciowego, mogą być doładowywane bez wcześniejszego rozładowania. Współpracują z oryginalnymi ładowarkami, jak również zamiennikami.

Kupując akumulator Newell masz gwarancję, iż Twój aparat nie jest narażony na uszkodzenie. Gwarancja 24 miesiące.
model: NP-BX1
- technologia: Li-ion
- pojemność: 1240 mAh
- napięcie: 3,6 V
- 100% zgodności z oryginalnym akumulatorem Sony NP-BX1 (pokazuje stan naładowania)
- kompatybilny z oryginalnymi ładowarkami oraz zamiennikami

Akumulator jest wstępnie naładowany. W celu zapewnienia maksymalnej wydajności wymaga wstępnego formatowania: Należy włożyć akumulator do aparatu i rozładować go. Następnie akumulator należy ładować w dedykowanej ładowarce przez 6-12h. Pełny cykl rozładowania i ładowania należy wykonać trzykrotnie.

KARTA SanDisk Ultra microSDHC 16GB 80MB/s Class 10 UHS-I

SanDisk Ultra microSDHC 16GB 48MB/s Android MEMORY ZONE
Zyskaj większą szybkość (do 48 MB/s i obsługa 10 klasy szybkości) umożliwiającą sprawniejsze odtwarzanie zdjęć i filmów Full HD oraz szybsze działanie aplikacji
telefonu komórkowego lub tabletu - wszystko dzięki karcie pamięci SanDisk® Ultra™ microSDHC™.

 • Nagrywaj więcej w rozdzielczości Full HD dzięki obsłudze 10 klasy nagrywania filmów
 • UHS-I aktywna i gotowa do nowej generacji urządzeń mobilnych
 • Przenoś więcej plików dzięki szybkości transferu do 48 MB/s.
 • Odczyt do 48MB/s, Zapis do 15MB/s
 • Zarządzaj i przenoś zdjęcia, filmy i muzykę za pomocą dołączonego oprogramowania SanDisk® Memory Zone
 • Pojemność 16 GB
 • Klasa 10 (C10)
 • Oprogramowanie Sandisk Memory Zone
 • Gwarancja 10 lat

Przetestowany, aby wytrzymać do 72 godzin na głębokości 1m w słonej lub słodkiej wodzie, IEC 529 IPX7produkt musi być czysty i suchy przed użyciem.

Odporność na temperatury pracy od -25 º C do 85 º C.CZYTNIK KART I-BOX R014 USB CZARNY zew 4 SLOTY

Zewnętrzny czytnik kart iBox R014 to idealna propozycja dla osób poszukujących podręcznego i uniwersalnego czytnika kart pamięci. Urządzenie obsługuje standard USB 2.0, jest kompatybilny z systemami Windows XP/Vista/7/8.

Urządzenie obsługuje formaty kart: SD, MMC, RS-MMC, Mini SD, T-Flash, MS/MS PRO, MS Duo/MS PRO Duo, M2, Mini SD, T-Flash

Parametry techniczne

Kod Producenta ICKZHER014
Typ czytnika Zewnętrzny
Interfejs USB 2.0
Odczytywane standardy kart Support: SD, MMC, RS-MMC, Mini SD, T-Flash, MS/MS PRO, MS Duo/MS PRO Duo, M2, Mini SD, T-Flash
Jednoczesny odczyt Nie
Orientacyjna waga brutto 30 g
Orientacyjna waga brutto opak. zbior. 3900 g


Popularne w sklepie
LP-E12 zamiennik Obiektyw SONY 55-210 mm Instax Mini 12 Wkłady Instax Olympus M.Zuiko ED 40-150 mm Akumulator LP-E17 zamiennik

© FotoMega.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: DotSell e-marketing