Odbiór w Gliwicach Gliwice (CH ARENA)
Firma OneFoto ul. Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1,
44-102 Gliwice (CH Arena)
Pn - Pt: 10:00 - 20:00, Sb 10:00 - 17:00
Odbiór w Rybniku Rybnik
Firma MPCOMP ul. Wodzisławska 159,
44-218 Rybnik
Pn - Pt: 10:00 - 16:00
Dane kontaktowe 32 494 30 75 lub 798 465 555 / fotomega@fotomega.pl
paynow Zakupy na raty: Raty CA Raty mBank
Ostatnio oglądane

APARAT LUSTRZANKA CYFROWA SONY ALPHA A68 BODY

APARAT LUSTRZANKA CYFROWA SONY ALPHA A68 BODY
  • Kod produktu: 0000002206
  • Gwarancja 24 miesiące
Produkt archiwalny
Zapytaj naszego doradcy: Zapytaj792 465 126 lub 32 494 30 75 fotomega@fotomega.pl
Dzięki technologii 4D FOCUS już nigdy nie przegapisz odpowiedniej chwili

Zachowaj niezapomniane chwile dla potomności. Aparat α68 z największą na świecie1 liczbą punktów AF opartych na detekcji fazy (79) pokrywa szeroki obszar AF, co ułatwia uwiecznianie wyjątkowych chwil. Przetwornik Exmor™ CMOS i procesor obrazu BIONZ X™ zapewniają pożądaną jakość obrazu. Pokrętła, przyciski i wyświetlacze sprawiają, że fotografowanie jest intuicyjne i szybkie.

Doskonałe parametry AF
Największa na świecie1 liczba czujników opartych na detekcji fazy (79) pokrywa szeroki obszar AF, zapewniając najwyższą precyzję i wydajność śledzenia.

Doskonały czujnik i procesor
Przetwornik Exmor® CMOS i procesor obrazu BIONZ X™ gwarantują wysoką jakość obrazu i szeroki zakres czułości.

Wszechstronne, wygodne sterowanie
Górny wyświetlacz oraz tylne kółko sterujące sprawiają, że dostęp do funkcji oraz ich obsługa są szybkie i proste.


Dokładność przy zdjęciach obiektów w szybkim ruchu
System AF z 79 gęsto rozmieszczonymi polami detekcji fazy2 pozwala uchwycić jeszcze więcej

System AF jest niezawodny dzięki 79 gęsto rozmieszczonym polom z 15 punktami krzyżowymi. Technologia przepuszczalnego lustra umożliwia precyzyjną detekcję fazy AF w trybach zdjęć seryjnych i filmu

Firmowa technologia przepuszczalnego lustra
Dzięki unikatowemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu ruchome lustro lustrzanki cyfrowej jest zastąpione nieruchomym lustrem przepuszczalnym. Pozwala to na bardzo szybkie wykonywanie serii zdjęć przy ciągłym działaniu systemu AF opartego na detekcji fazy.


Doskonałe utrwalanie ważnych chwil
Wysoka jakość obrazu i szeroki zakres ISO w przypadku zdjęć i filmów

Duży przetwornik obrazu CMOS Exmor® z rozdzielczością około 24 MP4 odpowiada za wysoką rozdzielczość obrazu, delikatne przejścia tonalne i piękny, wyrazisty efekt „bokeh”. Procesor BIONZ X™ z zaawansowanymi technologiami reprodukcji obrazu szybko przetwarza duże ilości danych z przetwornika, zapewniając bardziej realistyczny obraz. Takie połączenie jest doskonałym rozwiązaniem do fotografowania w czułości ISO 100–25 6005 oraz uzyskiwania pięknych, ostrych i wyraźnych obrazów.

Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
Produkt jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie.

Przetwornik obrazu APS-C CMOS 24,2 MP4
Duży przetwornik obrazu APS-C CMOS Exmor® z efektywną rozdzielczością 24,2 megapiksela4.

Procesor obrazu BIONZ X
Obsługuje wiele najnowocześniejszych technologii przetwarzania obrazu, które przyczyniają się do nieprzeciętnej jakość obrazu.

Obsługuje format XAVC S6 o przepływności 50 Mb/s
Aby uzyskać wysoką jakość obrazu i minimalny poziom zakłóceń, można nagrać materiał w formacie XAVC S6, który pozwala na zapis obrazu Full HD przy przepływności równej aż 50 Mb/s ((60p/50p7, 30p/25p7, 24p).


Zaprojektowany z myślą o szybkości i efektywności

Funkcjonalność i łatwa personalizacja
Uchylny ekran LCD
Odchylany ekran LCD o przekątnej 2,7 cala z regulacją jasności pozwala robić wspaniałe zdjęcia z różnych kątów (135 stopni w górę i 55 stopni w dół, w tym z nad głowy lub z poziomu podłoża). Niski współczynnik odbicia pogłębia czerń i wyostrza kontrast.

Inteligentny wizjer — lepsze zdjęcia
Jasny, kontrastowy wizjer OLED Tru-Finder™ ułatwia dokładne planowanie i podgląd ujęć, ponieważ odtwarza dane obrazu w czasie rzeczywistym z wiernym odwzorowaniem kolorów i zachowaniem bogatych przejść tonalnych.

Najwyższa dokładność i jakość wykonania
Z myślą o różnych potrzebach i stylach pracy aparat α68 współpracuje z pełnym wachlarzem obiektywów, wśród których znajdują się między innymi profesjonalne szkła marki Sony i ZEISS®.


CECHY

Szeroki i szybki system AF
System detekcji fazy AF 3 z 79 polami (w tym 15 polami krzyżowymi) wykorzystuje szeroko rozmieszczone pola w środkowej, najczęściej używanej części kadru. Umożliwia on śledzenie ruchomego obiektu i szybkie ustawianie ostrości na nim.

Zaawansowany algorytm AF do śledzenia obiektów
Duża skuteczność śledzenia ruchomych obiektów umożliwia ciągłość działania automatyki ostrości nawet podczas wykonywania zdjęć seryjnych z szybkością 8 kl./s2.

Doskonały AF przy słabym oświetleniu
Autofokus działa bardzo dobrze w słabym oświetleniu nawet do -2 EV. Wartość ta odpowiada natężeniu światła w księżycową noc, kiedy ciężko jest dostrzec obiekty gołym okiem.

Sterowanie zakresem AF
Umożliwia ograniczenie nastawiania ostrości do określonego zakresu odległości od aparatu i w ten sposób zapobiega utracie ostrości w razie chwilowego pojawienia się w kadrze innego, przemieszczającego się obiektu.

Tryby strefy AF
Automatyka ostrości działa w trybach: szeroki, strefowy, środkowy, punktowy z wyborem czujnika, rozszerzany punktowy z wyborem czujnika oraz w trybie śledzenia ostrości (Lock-on AF), który umożliwia precyzyjne śledzenie obiektu poprzez optymalizację rozmiaru ramki docelowej i wykorzystanie optymalnego pola AF.

Rozpoznawanie twarzy i nastawianie ostrości na oczy
Technologia rozpoznawania i rejestracji twarzy umożliwia wykrywanie w kadrze do 8 twarzy i wykonywanie zdjęć portretowych z dostosowanymi ustawieniami ekspozycji, balansu bieli, lampy błyskowej itp. Funkcja nastawiania ostrości na oczy zapewnia doskonałą ostrość twarzy, wykrywając oczy i skupiając na nich ostrość.

Ciągłość działania AF przy nagrywaniu filmów Full HD
Technologia przepuszczalnego lustra (Translucent Mirror Technology™) umożliwia nagrywanie z zachowaniem bardzo dużej szybkości i precyzji ciągłości działania automatyki ostrości z wykrywaniem fazy, nawet w przypadku filmów w rozdzielczości Full HD.

Wewnętrzny system stabilizacji obrazu
Efektywny system stabilizacji obrazu współpracuje z każdym zgodnym z nim obiektywem, w całym zakresie ogniskowych. Ułatwia ustabilizowanie obrazu w wizjerze w czasie wciskania do połowy przycisku migawki.

Firmowa technologia przepuszczalnego lustra
Dzięki unikatowemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu ruchome lustro lustrzanki cyfrowej jest zastąpione nieruchomym przepuszczalnym lustrem. Pozwala to na szybkie wykonywanie serii zdjęć przy ciągłym działaniu systemu AF z detekcją fazy.

Szeroki maksymalny zakres czułości: ISO 100–25 600
Szerokie zakresy maksymalnej czułości ISO 100–25600 w przypadku zdjęć i ISO 100–12800 w przypadku filmów gwarantują naturalny obraz i niski poziom zakłóceń nawet przy słabym oświetleniu

Procesor obrazu BIONZ X
Procesor obrazu przetwarza wielkie ilości danych z przetwornika w celu zapewnienia dużej szybkości wykonywania zdjęć z małą ilością szumów. Jego zaawansowane możliwości obejmują technologię reprodukcji szczegółów, która zwiększa realizm obrazu, technologię kompensacji dyfrakcji przeciwdziałającą zamazywaniu się obrazu i strefową redukcję zakłóceń, zapewniającą wyraźniejszy, bardziej szczegółowy obraz nawet przy dużej czułości ISO. Strefowa redukcja zakłóceń analizuje zawartość obrazu i odpowiednio dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury czy obszary o jednolitym kolorze, np. niebo), by następnie usunąć z nich zakłócenia optymalnie dobraną metodą.

Przetwornik obrazu Exmor® CMOS APS-C 24,2 MP4
Duży przetwornik obrazu Exmor® CMOS o rozdzielczości około 24,2 MP4 poprawia czułość i redukuje zakłócenia dzięki konstrukcji bez odstępów między mikrosoczewkami, która zapewnia lepsze przechwytywanie światła.

Twórcze funkcje filmowe
Za obsługą automatyczną i ręczną kryje się więcej, niż się wydaje. Funkcje AF są niezawodne, a tryby ekspozycji P/A/S/M zapewniają doskonałą twórczą kontrolę. Wyświetlanie poziomu dźwięku i regulacja poziomu nagrywania na wizjerze/ekranie LCD ułatwiają dostosowywanie poziomów dźwięku mikrofonu/nagrania w czasie nagrywania. Obrazy można korygować za pomocą 20 efektów zdjęciowych i 13 efektów twórczych.

Obsługuje format XAVC S o przepływności 50 Mb/s
Aby uzyskać najwyższą możliwą jakość i minimalny poziom zakłóceń, można nagrać materiał w formacie XAVC S1, który pozwala na zapis obrazu Full HD przy przepływności równej 50 Mb/s (30p/25p6, 24p).

Górny wyświetlacz
Ta niezbędna funkcja aparatu klasy średniej umożliwia szybkie i łatwe ustawienie, zwłaszcza w konfiguracji ze statywem.

Kółko sterujące
Tylne kółko sterujące jest popularne wśród użytkowników aparatów z serii α7. Możesz zmodyfikować jego działanie zgodnie z własnymi preferencjami, ułatwiając sobie szybką zmianę ustawień podczas patrzenia przez wizjer.

Uchylny ekran LCD
Odchylany ekran LCD (2,7 cala) pozwala rejestrować obraz pod kątem maks. 135 stopni w górę i 55 stopni w dół, np. nad głowami ludzi w tłumie lub z podłoża, co zapewnia wspaniałe efekty podczas fotografowania lub filmowania zwierząt i roślin. Istnieje możliwość regulacji jasności.

Programowalne przyciski funkcyjne
Często używane funkcje można przypisywać do przycisków programowalnych. Do 11 przycisków można łącznie przypisać 49 funkcji przyspieszających i ułatwiających obsługę aparatu.

Stopka Multi Interface i złącze Multi Terminal
Stopka Multi Interface umożliwia montaż szerokiej gamy akcesoriów, w tym m.in. lampy błyskowej o dużej mocy, lampy wideo lub mikrofonu kierunkowego, w celu usprawnienia nagrywania filmów.

Wizjer OLED Tru-Finder™ pokrywający 100% kadru
Wizjer elektroniczny pozwala uzyskać wierny obraz dzięki zaletom technologii OLED w zakresie przejść tonalnych, odwzorowania kolorów i kontrastu. Umożliwia on również porównywanie efektów zmiany ustawień, a także wykorzystanie funkcji powiększania obrazu przy ręcznym nastawianiu ostrości i podglądu w celu skorygowania ostrości i podglądania obrazów, w tym tych z efektem rozmycia tła.

Kolorowe karty w menu ustawień
Każda karta w menu ustawień ma własny kolor umożliwiający intuicyjną obsługę.


SPECYFIKACJA

PRZETWORNIK OBRAZU     
Typ    APS-C (23,5 x 15,6 mm); Exmor™ CMOS
Typ przetwornika    APS-C (23,5 x 15,6 mm); Exmor™ CMOS
Liczba pikseli (efektywnie)    Ok. 24,2 MP
Liczba pikseli (całkowita)    Ok. 24,8 MP
Format przetwornika obrazu    3:2
System ochrony przed kurzem    TAK
ZOOM     
Inteligentny zoom (fotografie)    M: Około 1,4×, S: Około 2
Zoom cyfrowy (fotografie)    L: Około 4×, M: Około 5,7×, S: Około 8
Zoom cyfrowy (filmy)    Tak (4x)
ZAPIS (FOTOGRAFIE)     
Format zapisu (fotografie)    JPEG (zgodność z DCF 2.0, Exif 2.3, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3)
Rozmiar obrazu (piksele), 3:2    L: 6000 × 4000 (24M), M: 4240 × 2832 (12M), S: 3008 × 2000 (6,0M)
Rozmiar obrazu (piksele), 16:9    L: 6000 × 3376 (20M), M: 4240 × 2400 (10M) S: 3008 × 1688 (5,1M)
Rozmiar obrazu (piksele), panorama    Standardowa: pozioma 8192 × 1856 (15M), pionowa 3872 × 2160 (8,4M); szeroka: pozioma 12 416 × 1856 (23M), pionowa 5536 × 2160 (12M)
Tryby jakości obrazu    RAW, RAW + JPEG, JPEG Extra Fine, JPEG Fine, JPEG Standard
Styl twórczy    Standardowy, żywy, neutralny, czysty, głęboki, jasny, portret, krajobraz, zachód słońca, scena nocna, jesienne liście, czarno-biały, sepia, pamięć stylów (1–6) (Kontrast (-3 do +3), nasycenie barw
Funkcje zakresu dynamicznego    Wyłączone, DRO (automatyka/poziom (1-5)), automatyka HDR (automatyczne zmiany ekspozycji, nastawianie zmian ekspozycji: od 1 EV do 6 EV z krokiem 1,0 EV)
ZAPIS (FILM)     
Format zapisu    XAVC S /AVCHD 2.0/MP4
Kompresja filmu    XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264 XAVC S, AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC/H.264
Format zapisu dźwięku    XAVC S: LPCM, 2 kanały, AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanały; Dolby® Digital Stereo Creator
Funkcje filmu    Czas śledzenia ostrości
     Funkcja automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki (Auto Slow Shutter)
     Regulacja poziomu nagrywania dźwięku
     Szybkość napędu systemu AF
     Wyświetlanie informacji HDMI
     Wyświetlanie poziomu dźwięku
INNE FUNKCJE     
Rozpoznawanie twarzy    Włączone/włączone (rejestracja twarzy)/wyłączone
Funkcja automatycznego kadrowania    Tak (fotografie)
Clear Image Zoom    Tak (około 2x)
Kompensacja cech obiektywu    BIONZ X™
NOŚNIK DANYCH     
Obsługiwane nośniki nagrań     Karty pamięci SDXC (zgodne z UHS-I)
     Memory Stick PRO-HG Duo™
     Memory Stick PRO Duo™
     SD
     SDHC
REDUKCJA SZUMÓW     
Redukcja szumów    Przy długich czasach ekspozycji: włączanie/wyłączanie, dostępna przy czasach migawki dłuższych niż 1 s; Przy dużych czułościach ISO: normalna/słaba/wyłączona
Wieloklatkowa redukcja szumów    Auto
BALANS BIELI     
Tryby balansu bieli    Automatyczny, światło dzienne, cień, chmury, wolfram, świetlówki (ciepła biel, zimna biel, biel dzienna, światło dzienne), lampa błyskowa, temperatura barwowa (2500 – 9900 K), filtr barwny (G7 do M7, A7 do B7, własny (1/2/3), zestaw własnych ustawień
Bracketing    3 klatki, do wyboru poziom H/L
OSTROŚĆ     
Czujnik ostrości    Liniowe czujniki CCD
Zakres czułości ostrości    -2 EV do 18 EV (przy odpowiedniku ISO 100)
Tryb AF    Pojedynczy (AF-S), ciągły (AF-C), automatyczny (AF-A)
Strefa wyznaczania ostrości    Szeroka, strefa, punktowa z wyborem czujnika, rozszerzana punktowa z wyborem czujnika, śledzenie ostrości (szerokie, strefa, środek, punktowe z wyborem czujnika, rozszerzane punktowe z wyborem czujnika)
Inne funkcje    Czujnik zbliżenia oka, nastawianie ostrości na oczy (Eye AF), przewidywanie ostrości, blokada ostrości, włączony system AF
Typ    Wbudowana, podnoszona automatycznie
Zasięg światła wspomagającego AF    Około 1 m – 5 m
EKSPOZYCJA     
Typ pomiaru    Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref
Czujnik pomiarowy    Przetwornik Exmor™ CMOS
Tryb pomiaru    Wielosegmentowy, punktowy, centralnie ważony
Tryby ekspozycji    Automatyczny (inteligentna automatyka/lepsza automatyka), wybór sceny, panorama, priorytet zdjęć seryjnych, film, zaprogramowana automatyka ekspozycji, preselekcja przysłony, preselekcja czasu ekspozycji, ręczny, MR (pamięć ustawień)
Tryby tematyczne    Portret, krajobraz, makrofotografia, sport, zachód słońca, portret nocą, scena nocna, zdjęcia z ręki o zmierzchu
Kompensacja ekspozycji    ±-5,0 EV (do wyboru krok 1/3 EV i 1/2 EV)
Automatyczny bracketing ekspozycji    Bracketing: ciągły / bracketing: pojedynczy, z krokiem 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 1,0 EV, 2,0 EV, 3,0 EV, 3 klatki lub 5 klatek
Pamięć ekspozycji (AE Lock)    Blokada AE włącza się także po zablokowaniu ostrości w wielosegmentowym trybie pomiaru. (zgodność z funkcją „AEL z migawką” (automatyczna/włączanie/wyłączanie)) Za pośrednictwem przycisku blokady AE
Czułość ISO (zalecany wskaźnik ekspozycji)    Film: Odpowiednik ISO 100–12 800 (co 1/3 EV), automatyczna (odpowiednik ISO 100–12 800 z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy)
     Fotografie: ISO 100–25 600 (co 1/3 EV), automatyczna (ISO 100–25 600 z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy)
WIZJER     
Typ wizjera    Wizjer elektroniczny typu 0,39"
Liczba punktów    1 440 000 punktów
Powiększenie    Około 0,88× (w przeliczeniu na format 35 mm: około 0,57×), obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, -1m-1
Korekcja dioptryczna    -4,0 do +3,0 m-1
Odległość od oka    Około 26,5 mm od soczewki wizjera; 23 mm od ramki wizjera przy -1-1(norma Camera & Imaging Products Association)
EKRAN LCD     
Typ    Wyświetlacz LCD TFT 2,7"
Całkowita liczba punktów    460 800 pikseli
Regulacja jasności (LCD)    Ręczna (5 ustawienia od -2 do +2)
MIGAWKA     
Typ migawki    Sterowana elektronicznie, o przebiegu pionowym, szczelinowa
Czas otwarcia migawki    Fotografie: 1/4000 do 30 s i B; filmy: 1/4000 do 1/4 (co 1/3 stopnia); do 1/60 w trybie automatycznym (do 1/30 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki)
Czas synchronizacji z lampą błyskową    1/160 s
KONTROLA BŁYSKU     
Kompensacja mocy błysku    +/- 3,0 EV (przełączanie kroku między 1/3 lub 1/2 EV)
Tryby pracy lampy błyskowej    Lampa wyłączona, lampa automatyczna, błysk wypełniający, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, osłabianie efektu czerwonych oczu (włączanie / wyłączanie), synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny, tryb bezprzewodowy, synchronizacja z krótkim czasem ekspozycji
MECHANIZM     
Tryby zapisu    Pojedynczy, ciągły (do wyboru Hi/Lo), samowyzwalacz 10 s i 2 s, ciągły z samowyzwalaczem (opóźnienie 10 s, do wyboru 3 klatki / 5 klatek), bracketing: ciągły, bracketing: pojedynczy, bracketing balansu bieli, bracketing DRO
Szybkość ciągłego zapisu (przybliżona wartość maks.)    W trybie priorytetu zdjęć seryjnych: maks. 8 kl./s; zdjęcia seryjne (wysoka): maks. 5 kl./s; zdjęcia seryjne (tryb wolny): maks. 2,5 kl/s
INTERFEJS     
Stopka Multi Interface     Gniazdo mikrofonowe mini jack; Złącze Multi Terminal/Micro USB; Stopka Multi Interface
ZASILANIE     
Dostarczany akumulator    NP-FM500H: akumulator z serii M
Czas pracy baterii / akumulatora (fotografie)    Do 580 zdjęć
WYMIARY I WAGA     
Wymiary (szer. x wys. x gł.)    Około 142,6 × 104,2 × 82,8 mm
Waga (z dostarczonym akumulatorem i kartą pamięci)    596 g (sam korpus) / 675 g (z akumulatorem i nośnikiem danych)
OBIEKTYW     
Mocowanie obiektywu    Mocowanie Sony A
Współpraca z obiektywami    Obiektywy Sony z mocowaniem typu A, sprawdzone działanie z obiektywami Minolta i Konica Minolt
Zawartość opakowania    Akumulator NP-FM500H, Ładowarka BC-VM10A, Pasek na ramię, Przewód micro USB, Przewód zasilający, Przykrywka korpusu, Muszla oczna, Osłona stopki akcesoriów
Gwarancja    ProducentaPopularne w sklepie
LP-E12 zamiennik Obiektyw SONY 55-210 mm Instax Mini 12 Wkłady Instax Olympus M.Zuiko ED 40-150 mm Akumulator LP-E17 zamiennik

© FotoMega.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: DotSell e-marketing